Problem z obrotomierzem, wskaźnikami - pomóżcie

Tece

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 14 paź 2007, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko
Kontakt:

Problem z obrotomierzem, wskaźnikami - pomóżcie

#1

Nieprzeczytany post autor: Tece »

Witam. Mam sporego problema. Wczoraj po ciemku zakładałem licznik i do tego przy włączonym zapłonie. Robiłem to nie pierwszy raz i pewnie przez rutyne zapomniałem o tym... ehhh Zrobiłem zwarcie poczym zapaliła mi się kontrolka od ładowania. Szybko wszystko odłączyłem... po tym fakcie nie działają mi kontrloki po prawej stronie licznika tj. od podgrzewania świec, abs, ciśnienia oleju, ładowania.... a prócz tego nie chodzi obrotomierz i wskażniki paliwa i temp. jeszcze wczoraj asterka odpalała a dziś kręci kręci i coraz słabiej i nic. Mam nadzieje że to wina jakiegoś bezpiecznika i słabego akumulatora. Dziś na noc podłącze aku pod prostownik później spróbuje odpalić i sprawdze napięcie na aku przed odpaleniem i po z tego co pamietam miałem 12,66 i ok15V. Napiszcie co Wy o tym sądzicie. Astra jest moim oczkiem w głowie a dziś i jutro pracuje od rana do wieczora i nic zrobić nie moge- tylko myśle i gdybam... PROSZĘ O POMOC!!!
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jimmy->Alan 18->Alan 28->Alan 87->Jackson->PRO520XL

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Proponuje Ci sprawdzic jeszcze czy nei ma jakiegos zwarcia bo jesli aku jest coraz slabszy a ladowanie po odpaleniu masz wporzadku najprostszy sposob jak to zrobic to wpiac sie z amperomierzem szeregowo pomiedzy minus aku a mase i sprawdzic jaki masz pobor pradu, przy czym odlacz alarm jesli masz bo wiadomo on tez pobiera,jesli teraz nie masz ladowania (przy odpalonym silniku napiecie ponizej 13) to musisz koniecznie zajac sie kontorlka od ladowania(u mnie bylo tak ze kabelek nie laczyl przy alternatorze ten co idzie do kontorlki i ladowania nie bylo wiec po tym wnosze ze obwod musi byc zamkniety). Przy zbyt malym pradzie wskazniki nie pokazuja nic mialem tak ajk mi alternator padl
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Tece

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 14 paź 2007, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tece »

Już po wszystki. Jak to się mówi strach ma wielkie oczy - padł aż jeden bezpiecznik... ufff a aku swoją drogą - już wymieniony ;D pozdro !!
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jimmy->Alan 18->Alan 28->Alan 87->Jackson->PRO520XL

Zablokowany