Oswietlenie deski rozdzielczej,zegarow itp POMOCY!!

spidii

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2007, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Oswietlenie deski rozdzielczej,zegarow itp POMOCY!!

#1

Nieprzeczytany post autor: spidii »

WItam !
Wczoraj zakladal mi sprzet car-audio (fachowiec) [ wzmaka,radio,szkrzynie] nie mogl sie dostac od silnika do kabiny z kablem zasilajacym wiec wzial prad z kabiny przy skrzynce z bezpiecnzikami od kabla z akumulatora podlaczyl wzmak wszystko ok ale jak sie okazuje podswietlanie deski , zegarow nie dziala a takze po przelaczeniu swiatel na mijania zgasa mi wyswietlacz na ktorym jest pokazana temperatura oraz data. Nie wiem co jest grane wiec prosze was o POMOC!!
\
moje autko to opel astra G 98r 1.6 16V HB

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

najprostszym rozwiązaniem zdjąc założony przewód zasilający i zobaczyć co się będize dział. A najlepiej to jechać do gościa zrypać jak bułe z masłem i niech poprawia.
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

spidii

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2007, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: spidii »

witam osiwetlenie dziiala (trzeba bylo przekrecic pokretlo od jasnosci moja wina) ale podsielanei licznika stanu km nie dziala licznik sam dziala i pokazuje ale sie nei swieci :/ to moze myc zarowka??

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

spidii, no tylko i wylącznie żaróweczka... czeka cie wymiana ;)
[External Link Removed for Guests]

sl75

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2007, 19:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: sl75 »

Witam wszystkich.Mam problem z podświetleniem zegarów itd.Wymieniłem dzisiaj żarówkę we włączniku świateł i wszystko się popaprało.Nie działa podświetlenie zegarów,włącznika świateł,żarówka pod sufitem a jak włączę światła postojowe lub mijania gaśnie mi podświetlenie tid-a.Czy ktoś może mi pomóc bo szlak mnie trafia,że przez głupią żarówkę tyle rzeczy się posypało.Proszę o pomoc.
-sl75-

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dikser »

na poczatek sprawdź bezpieczniki
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

sl75,

zacznij od bezpiecznika jak wspominał dikser, ale ja miałem podobne przejscia ;) i moge powiedzieć ze podswietlenie deski, tida i zegarów jest spowodowane złym złożeniem. jak masz te pokrętło od regulacji, to tam jest w środku taka blaszka któa musi mieć kontakt z ( i tu nie pamiętam już jak to było ) płytką drukowaną która robi za potencjometr.

Co do światełka w podsufitce, to czy przy otwieraniu dżwi ono działa ?? jeżeli tak to niestety ale będziesz musiał od nowa wszystko rozbiuerać i składać...
[External Link Removed for Guests]

sl75

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2007, 19:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: sl75 »

Witam ponownie.Sprawdziłem bezpieczniki,wszystkie są dobre.Składałem włącznik około 10 razy i dalej nie działało.Sprawdziłem też dwa inne włączniki świateł,cały czas to samo.Czy to może być wina np. przekaźnika? Aha,po otwarciu drzwi światło w podsufitce działa.W czwartek mam wyjazd w dłuższą trasę i rady wszystkich "astromaniaków" są na wagę złota.
Z góry wielkie dzięki.
-sl75-

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: niecek »

zajrzyj tutaj [External Link Removed for Guests] to powinno Ci pomoc
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

Zablokowany