Brak komunikacji..?

mati83

#11

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

wesoł, owszem nie jestem mechanikiem, ale z własnego doświadczenia wiem, że czyszczenie nie pomaga (przynajmniej w moim przypadku).
Napisałeś
wesoł pisze:ALe jesli to EGR to wystarczy przeczyscic i bedzie dzialac jak nowy
absolutnie się z tym nie zgadzam.
Kupiłem Astre w czerwcu zeszłego roku. Po ok. 2-óch miesiącach zaczęła mi się zapalać kontrolka "check engine" i gasnąć. Zapalała się przeważnie po przejechaniu kilku, kilkunastu kilometrów. Na diagnostyce wyskoczyło "zawór recyrkulacji spalin".
Zawór ten był czyszczony jak pisałem wcześniej i przejechałem na "wyszyszczonym" EGR ok. 7km bez palącej się kontrolki silnika. Po ok 2-óch tygodniach samochód zaczął wariować z obrotami, gdy stałem np. na światłach, a później zaczął gasnąć na niskich obrotach. Po wymianie EGR wszystko minęło, a stary zawór nie był uszkodzony mechanicznie.

Oczywiście nie wiem jak jest w dieslach i może jest tam jakaś różnica - jak już wspomniałem nie jestem mechanikiem, elektromechanikiem czy nawet elektrykiem ;) - ale z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA wiem, że czyszczenie nie pomaga. Przynajmniej u mnie...

Pozdrawiam!

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

wyczyszczenie egr to tylko półśrodek ;) jak czyści się egr to powinno się wyczyścić też te kanaliki bo one się strasznie zasyfiają

Adaś Astra

Astro-maniak
Posty: 250
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:02
Imię: Adam
Auto: Ford
Silnik: BWY
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztynek

#13

Nieprzeczytany post autor: Adaś Astra »

ale z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA wiem, że czyszczenie nie pomaga. Przynajmniej u mnie...

Pozdrawiam![/quote]

jak słusznie kolego zauważyleś - z wlasnego doswiadczenia - każdy samochod jest inny - jednemu cos pomoze innemu nie- u mnie czyszczenie EGR'a pomoglo, tak więc różnie to bywa z tymi opelkami :P

Zablokowany