Jaki prostownik ?

Gość

Jaki prostownik ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Potzrebuje kupic prostownik ale niestety w ogole sie na tym nie znam i nie wiem jaki jest godny uwagi i jaki warto kupic ... szukam taki ktory umozliwiałby rozruch silnika...
Mam Aku 45AH

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Najlepszy jest z regulacją natężenia ładowania czyli z amperami regulowanymi jak taki znajdziesz to bierz ten co ma największą regulację. Jak takiego nie ma to bierz taki co daje koło 3 amper. jak masz słaby akumulator to dajesz więcej amper a jak się kończy ładować to mniej bo jak zostawisz na dużych to go zagotujesz i zniszczysz.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

moze jakis link chociaz ? nigdy nie potrzebowalem prostownika ... dopoki nie zamontowalem car audio, miesieczny akumulator padł zupełnie :|

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Użyj wyszukiwarki obojętne jakiej np google. Zaraz wyskoczy Ci parę sklepów z takim sprzętem. A to że Ci akumulator padł to pewnie mało jeździsz i na krótkich trasach a car audio działa non stop :) To musi rozładowac akumulator. Moja rada więcej jeździć :P

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

tez wlasnie tak mi sie wydawalo :) bo zazwyczaj jeżdze od sklepiku do sklepu itd. ... patrzylem na allegro ale jest tego multum i na prawde nie wiem na co zwrocic uwage ... wiec jesli mozesz to podaj mi ze 3 linki a ja potem z tych 3 wybiore sobie jeden i kupie:)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Może coś takiego?
[External Link Removed for Guests]

Ten wygląda na całkiem niezły: [External Link Removed for Guests]

Z tańszych to cos takiego ale to będzie dłużej ładowało niż ten wyżej co jest: [External Link Removed for Guests]

To są tylko przykłady cos takiego będzie dobre jak ma regulacje albo samo się reguluje to jest OK Ważne jest żeby było dużo amperów bo będzie szybciej ładował. Ja bym Ci polecjał z tych trzech ten drugi ale poszukaj jeszcze innych może będą podobne a tańsze.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a np. taki jak ten ?? [External Link Removed for Guests]

bo ten 2 co podales to troche drogi ...

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Myślę że OK. Ważne są ampery regulacja i musi być 12V a ten to ma więc myślę że będzie dobry.

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

myslalem tez o czyms takim ale on chyba nie ma funkcji ladowania ... [External Link Removed for Guests]

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Ale to nie jest prostownik tylko starter żeby zakręcić rozrusznikiem a później niby ma już ładowac alternator ale tego nie polecam bo niedoładowany akumulator wykończysz momentalnie.

Zablokowany