Kierunkowskazy problem

Awatar użytkownika
wojtasb-1987

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2008, 17:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kierunkowskazy problem

#1

Nieprzeczytany post autor: wojtasb-1987 »

Witam
Od pewnego czasu zauważyłem że gdy włączam kierunkowskaz to kontrolka od ładowania zaczyna się lekko świecić (lecz nie zawsze) natomiast dzisiaj gdy włączyłem kierunek kontrolka od kierunków i od ładowania świeciła się cały czas, wyszedłem z auta zobaczyć czy także świecą kierunki ale żaden z nich się nie świecił. Sytuacja ta powtarza się co jakiś czas.

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czy słychać cykanie przekaźnika(przerywacza)???
czy na awaryjnych jest to samo???
wymieniałaś ostatnio którąś z żarówek???

Możliwe że masz zwarcie na którejś z żarówek lub w oprawce i jest za duży pobór prądu przy czym zapala się kontrolka od ładowania :/

Awatar użytkownika
Frost

Administrator
Posty: 3214
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:30
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: ...1.6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Frost »

zwarcie do masy
zobacz wtyczki w tylnych lampach czy nie sa zasniezale itp czasami wystarczy poprawic wtyczkę po prostu ten typ tak ma :) czasami :m

Awatar użytkownika
wojtasb-1987

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2008, 17:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wojtasb-1987 »

Ne słychać cykania i nie wymieniałem żadnej żarówki, a na awaryjnych nie zauważyłem żeby tak sie działo, ale wyjąłem włącznik awaryjnych i włożyłem ponownie to samo zrobiłem w tylnych lampach i narazie tak się nie zrobiło.

Edit:
No niestety dzisiaj sytuacja się powtórzyła tylko że tym razem gdy włączyłem kierunek nie odpalając samochodu zgasły także wszystkie kontrolki (włączyłem awaryjne i działały bez problemu). Wyłączyłem zapłon i gdy ponownie przekręciłem kluczyk kontrolki nie świeciły sytuacja ta powtórzyła się kilkakrotnie. lecz samochód odpalił bez problemu. W końcu po którejś próbie z rzędu kontrolki się zaświeciły i kierunkowskazy zaczęły działać, ale jak chodzi kierunek to wszystkie światełka na konsoli środkowej lekko przygasają. Przekaźnik musi być w porządku skoro awaryjne działają.

Może ktoś podrzuci mi jakiś pomysł.
Z góry dzieki

kondor

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kondor »

masa - podlacz dodatkowy kabel masy albo od razu do oprawki żarówki i do karoserii. ewentualnie styki przy żarówkach tylnych mogą być zaśniedziałe

patel86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2008, 17:48
Imię: Rafał
Auto: Astra F Caravan
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: patel86 »

kondor pisze:masa - podlacz dodatkowy kabel masy albo od razu do oprawki żarówki i do karoserii. ewentualnie styki przy żarówkach tylnych mogą być zaśniedziałe
tak jak mowi kolega, mialem ta sama sytuacje. nie mowie, ze u Ciebie będzie to samo ale spróbuj...
[External Link Removed for Guests]

komarekk11

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2009, 18:10
Imię: Roman
Auto: Opel Astra F
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: komarekk11 »

Nie zakładając nowego tematu odgrzeje kotleta.

Ja mam nieco inny problem z wajchą od kierunkowskazów i światłami drogowymi. Mianowicie podczas jazdy przy skręcaniu kierownicą przynajmniej o kąt 90`na zakrętach albo przy włączeniu prawego/lewego kierunku włączają mi się same światła drogowe. Wajcha nie jest wciśnięta w stronę zegarów tylko w pozycji "zerowej". Jaka może być przyczyna? Coś ze stykami w środku tej kostki od wajchy się podziało?

Sytuacja staję się dla mnie bardzo uciążliwa bo trzeba co chwila zerkać na tablice i patrzeć czy się nie świecą drogowe. Jeszcze w dzień pal go licho ale w nocy może być gorzej bo się włączą i będzie buuum, bo kogoś oślepie

[ Dodano: 2009-07-01, 16:51 ]
ok. po kilku godzinach szukanie znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.
Po prostu albo jakiś tam plastik się wyrobił albo styki się mocno pobrudziły.

[External Link Removed for Guests]

Zablokowany