[Astra F, G] Schemat szyb elektrycznych

Gość

[Astra F, G] Schemat szyb elektrycznych

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Koledzy potrzebuje dokładnie schematu inst elektrycznej do szyb dokładnie to całe zasilanie robiłem przekładkę z angola bo miałem korbki

Poprawiłem tytuł i ort.
Thomas87
Ostatnio zmieniony 04 mar 2009, 23:08 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Tak sie zastanawiam czy wodole potrzebny jest ten schemat elektryczny. Tam jest 6 przewodow: Dwa zasilajace( wiec grube) dwa sa do polecen ( do gory i w dół ), Jeden to plus po stacyjce ale mozna go zmostkowac z stalym plusem to szybki beda smigac caly czas, no i ostatni to zdaje sie domykanie szyb po zamknieciu auta.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

Czyli przez drzwi trzeba puścić 3 kable 2 zasilające tak jak pisałeś i pewnie jeszcze masę jak kto chce domykanie szyb po zamknięciu a ile idzie kabli z centralki domykania drzwi ?? dobrze myślę ?? mam zamiar założyć elektryczne szyby a własnie robie z centralnym i chciałem juz kable przez drzwi pociagnac zeby sie juz z tym nie bawic bo mnie denerwuje te przeciaganie kable beda sobie lezec a pozneij tylko mechaniz wrzuce .

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Fachowo to ida kabelki tak: Dwa grube(+ i -) oraz cieniutki + po stacyjce (daje tylko info o przekreconej stacyjce ale mozna to podpiac bezposrednio do grubego plusa) oraz dwa cienkie kabelki od drzwi prawych (rozkaz do gory i na dół). Te kable przechodza przez te peszle w obu drzwiach.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

czyli tylko przez drzwi przeciagnac 2 kable + i - w jednych i 2 drzwiach dodatkowo z prawych drzwi pociagnac 2 kable do lewych i to bedzie sterowanie prawymi drzwiami a mozna bylo by dac prad prosto z akumulatora zeby dzialaly nawet bez stacyjki

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Hmm. Kable grube(+ i -) sa bezposrednio z aku( ida tylko do bezpiecznikow) a o tym ze dizlac beda bez przekrecania stacyjki to decyduje ten jeden cienki (chyba brazowy) on daje tylko sygnal zeby szyby juz mogly dzialac. Oba te kable grube ciagniesz do lewych i prawych drzwi. Dwa cienkie ciagniesz z lewych drzwi do prawych zeby moc kontrolowac szybe pasazera przyciskiem w drzwiach kierowcy. reszta kabli jest w samych drzwiach i ida tylko do przyciskow w nich umieszczonych. Czyli do kazdych drzwi wchodzadwa grube i dwa cienkie z rozkazami (gora, dół) no i ten piaty, ktory nie musisz ciagnac jesli chcesz zeby szyby dzialaly bez przekrecania stacyjki.

Ja miałem elek szyby z przodu oryginalnie i tylko przerobilem zeby bez stacyjki smigaly. Tylne to jakis czas temy przerobilem z korbkowych na elek. przez dolozenie silniczkow z tigry( mogo byc tez od viki czy innych) lecz trzeba sie sporo nagimnastykowac ze spawarka i obrobka metalu.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Rafał 88888888

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2008, 12:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Rafał 88888888 »

Czy domykając szybę kluczykiem można coś przeciążyć, przepalić etc.? Od jakiej wysokości można to robić bezpiecznie? Czy przednie szyby elektryczne zablokują się i otworzą gdy napotkają opór np. rękę czy dalej idą w górę?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Rafał 88888888 pisze:Czy domykając szybę kluczykiem można coś przeciążyć, przepalić etc.? Od jakiej wysokości można to robić bezpiecznie? Czy przednie szyby elektryczne zablokują się i otworzą gdy napotkają opór np. rękę czy dalej idą w górę?
Nie nie powinno sie nic stac. Tak otworza sie troche jak napotkaja opor.

Zablokowany