Czujniki bocznych poduszek, czy można odłączyć i jechać?

Rhaaziel

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2007, 11:50
Imię: Przemek
Auto: Astra G (3D)
Silnik: X16SZR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy

Czujniki bocznych poduszek, czy można odłączyć i jechać?

#1

Nieprzeczytany post autor: Rhaaziel »

Witam,

Mam pytanie dotyczące czujników bocznych poduszek powietrznych, które znajdują się w przednich drzwiach.

Czy można te czujniki odłączyć i jechać?

W "Sam naprawiam..." jest informacja, że podczas rozbierania drzwi należy odłączyć akumulator i dopiero wtedy można ścigać tapicerkę.

Planuje demontaż tapicerki w celu wygłuszenia drzwi, a następnie zmiany systemu audio w samochodzie problem polega na tym, że nie dam rady zrobić wszystkiego w jednym garażu i będę musiał przetransportować auto z jednego miejsca w drugie.

Tak, więc, jak już zdemontuje tapicerkę czujniki poduszek i dokonam wygłuszenia środka drzwi, chciałem podjechać do kolegi do warsztatu gdzie będziemy kontynuować instalację audio. Czy mogę pojechać z wyłączonymi czujnikami i bez tapicerek (zakładanie ich i ściąganie jest troszkę upierdliwe i chciałbym tego uniknąć). Czy komputer nie nałapie błędów i czy ewentualnie znikną po podłączeniu wszystkiego poprawnie po zakończonym montażu?

Z góry dzięki za info, pozdrawiam.
NIE ODMAWIAJ SOBIE NICZEGO :)
---------------------------------------
Oplomaniak = Astra G + Zafira B + Corsa D

Astrix

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 10 sty 2008, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x30xe
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Konina
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Astrix »

jak odłączysz i podłączysz czujniki poduszek na odpiętym akumulatorze, to nic się nie stanie, ale jak włączysz zapłon, bez podłączonych czujników to wywali błąd....
Koszt usuusnicia takiego błedu w mojej okolicy to 40-50 zł
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; <- Żabcia

Rhaaziel

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2007, 11:50
Imię: Przemek
Auto: Astra G (3D)
Silnik: X16SZR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy

#3

Nieprzeczytany post autor: Rhaaziel »

Rozumiem, w takim razie poskładam wszystko do kupy :) i pojadę na włączonych czujnikach :)
NIE ODMAWIAJ SOBIE NICZEGO :)
---------------------------------------
Oplomaniak = Astra G + Zafira B + Corsa D

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a co zrobic gdy kontrolka poduszek ciagle swieci?????

mati83

#5

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

rafciomłody, napisz coś więcej. Od kiedy świeci? Od jakiegoś czasu, czy odkąd kupiłeś Asię i przede wszystkim uzupełnij profil, bo nawet nie wieadomo o jakie auto chodzi?
Jesteś pewien, że poduchy nie są wystrzelone?? Czujniki dobrze pospinane? Sprawdź to!

I tak na koniec. To już było... ;)

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Swieci od tygodnia jechałem spokojnie i nagle zaczeła swiecic Nigdy mi to nie swieciło a poduszki nie były wystrzelone. Sprawdzałem połączenia czujników pod siedzeniami i było oki a dalej niewiem gdzie moge szukac (od kierowcy i pasarzera) Hmm i co dalej:?:

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

rafciomłody mieliśmy kiedyś podobną sytuację w lanosie. Jest u nas od nowości, bezwypadkowy. W czasie jazdy zaświeciła się kontrolka od poduchy. Musisz jechać na kompa, żeby zresetowali Ci błąd w sterowniku.
[External Link Removed for Guests]

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No własnie tak chyba bede musiał zrobic ale gdzies czytałem ze tez ktos był z tym problemem na kompie i nic nie znaleziono zadnego problemu wiec niewiem co ... Chyba tak jak mówisz zresetowac
POZDROWIONKA

Zablokowany