Problemy z ładowaniem !!!

alfri

Problemy z ładowaniem !!!

#1

Nieprzeczytany post autor: alfri »

Witam.

Od pewnego czasu coś się dzieje z moim samochodem (Astra F 1.7 TD 1993 - silnik ISUZU), mianowicie gdy wjade w jakąś kałuże to zapala mi sie kontrolka od ładowania, przestaje działać obrotomierz i nie ładuje, wszystkie elektryczne urządzenia działają wtedy z akumulatora. Potem jak troche wyschnie to obrotomierz juz pokazuje obroty ale lampka jeszcze świeci, dopiero jak dodam gazu i przekroczy jakies 2000 obr/min to gasnie, a z prawej strony przy nogach pasażera słychać cykanie, jakby było tam jakieś zwarcie, gdy spadną obroty znów się zapala. Po jakimś czasie już jest wszystko OK.

Ma ktos jakąś sugestie co to może być ? :shock: :?:

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

ja wiem, ze zadales pytanei nei w tym dziale....

Sky Knight

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:06
Imię: Robert
Auto: Astra Classic F (1998)
Silnik: 1600 cm3
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Sky Knight »

Może byc wina alternatora lub jego okablowanie...ubytek izolacji jakiegoś przewodu :mrgreen: Sprawdz sobie to od spodu... Pozdr 8)
<<<<<< Górny Śląsk >>>>>>

alfri

#4

Nieprzeczytany post autor: alfri »

Dzisiaj mnie musiałem wjezdżać w kałuże bo na dworze było sucho i nie bylo ładowania, a przy nogach "pasażera" z prawej cały czas coś cykało, i brzęczało - jakby jakies zwarcie. Po przejechaniu jakiś 20 km samochód juz działał normalnie - z prawej przestało brzęczeć. Chyba cos jest nie tak pod plastikiemn z prawej.

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kola »

alfri pisze:Chyba cos jest nie tak pod plastikiemn z prawej.
Po prawej stronie przy nogach pasażera pod osłoną znajduje się jakiś moduł.Musisz odkręcic boczek i sprawdzi czy czasami kostka się nie wypięła,lub uszkodził się moduł.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A pasek ci nie piszczy jak kontrolka świeci?? Z prawej strony jest komputer..U mnie był tylko ze rocznik miałem 88.. Jeżeli pojawia sie ładowanie i słyszysz cykanie może być kilka powodów.Najpierw sprawdź naciąg paska czy nie kest za luźny.. Potem kable czy nie są przetarte i czy czasami sie gdzieś nie stykają z zakazanymi czesciami autka :).. Zwróć również uwage na mase z nadwozia do silnika czy nie ma korozji i z nadwozia do aku.. Napisz co zauważyłeś.. Pozdrawiam

Zablokowany