KOmputer sterujący silnikiem Jaki

Gość

KOmputer sterujący silnikiem Jaki

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam
w mojej astrze G 1.7 DTI 16V isuzu padł komputer sterujący pracą silnika diagnoza?
do wymiany już był u wielu elektromagików i kazdy mówi to samo
i moje pytanie brzmi gdyż elektromagicy powiedzielai ze moze być na zamiane komputer od innej astry 1,7 isuzu Dti
a moje pytanie dotyczy mam aktualnie popsuty taki komp:

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

i jestem w stanie zaopatrzyć sie w taki astra II 1.7 DTI 16v isuzu 2001r:
[External Link Removed for Guests]

różnica polega na tym iż u mnie napisane jest 1.7 L diesel ECM
a nowy komp 1.7 L/TX2 diesel ECM

czy taka transfuzja ma rację bytu ???

pawfil1

#2

Nieprzeczytany post autor: pawfil1 »

Jeżeli interesuje cię naprawa takiego komputera mogę podać ci namiary na człowieka z Warszawy który się tym zajmuje. koszt ok. 300 zł gwarancja

Dodano: 2008-02-10, 17:40
Pan Bartłomiej 503-069-921 Warszawa

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a jesli chodzi o oznaczenia to czy taki sie nadaje zeby do niego program wgrać i dzieki za namiary napewno skorzystam

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Mój elektryk powiedział że nie ma możliwości wgrać nowego programu w używany, zaprogramowany komputer. Chyba że po prostu uznał to za nieopłacalne ;)
Obrazek

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

tam gdzie dzwoniłem to każdy bezproblemowo wyczyszczenie komputera zrobienie bazy pod nowy 100zł wgranie oprogramowanie pod konkretny model 300zł a u importera sprawny używany komp na gwarancji 400zł
i w sumie o ile sie dowiedziałem to nie jest całkowite czyszczenie tylko nadgranie SOFTu nowego i ze tak powiem ustawienie priorytetu na ten nowy a stary gdzieś tam cały czas będzie... dają gwarancję na usługę, i dość powszechny jest ten proceder więc przy kalkulacji kosztów (komp DELCO)
w serwisie 2,500tyś krzykneli za sam komputer z oprogramowaniem
na allegro nowy czysty 1050zł
używany 800zł + 100zł czyszczenia + 300zł wgrywanie = 1200zł
mnie udało sie trafić u importera ostatnią sztukę 400zł i elektromagik powiedział ze ze mnie nie zedrze wiec jestem dobrej myśli :D

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#6

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Ja też kupiłem za 400zł bez problemu, nawet szukać nie musiałem ;] Co prawda o wiele łatwiej dostać do benzyny, ale komputer znalazłem już po pierwszym telefonie - może miałem szczęście ;)

A ci Twoi magicy powiedzieli, że na 100% robili to z komputerami Opla? Bo to że nie da się wyczyścić tych kompów, ani nadgrać nowego programu, czytałem też na forum (chyba nawet na tym)
Obrazek

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

w serwisie opla nieoficjalnie jeden z mechaniorów mi polecił N/N pana co sie tym zajmuje.... dla pewności podzwoniłem troszke po warsztatach elektro-moto w całej polsce i 99% powiedziało że to robią i jest to normalne, 1% odpowiedziało " czy może pan powtórzyć pytanie?" sie okaże jak jutro z rana bede u tego elektromagika i podłączy swoje maszyny piekielne itp...
komputer mam od silnika 1.7 DTI 16v 2001r isuzu komputer DELCO
u mnie jest 1,7 DTI 2000 r 16v isuzu i komp delco
jedyna różnica między nimi to ze ten 2001 jest 1.7L/TX2 a u mnie nie ma tego TX2

może przez programowanie chodziło im o Immo itd jutro sie dowiem i opowiem co i jak :D

u powiedz no mi kolego jak u ciebie ta sprawa wyglądała ?? miałes czysty komp? czy z takego samego autka itp

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#8

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Ja miałem swój stary komp zmiażdżony, więc nie miałem innej możliwości jak kupić drugi komputer. Na całe szczęście ocalał w moim kompie główny procesor, który był zaprogramowany. Elektryk podmienił tylko te kości i wszystko działa. Obeszło się bez konieczności programowania ;)

Mimo wszystko pogadałem z tym elektrykiem i wiem, że już robił takie rzeczy, ale twierdził że tego komputera nie dało się wyczyścić, ani nadpisać. Może po prostu on nie miał sprzętu do tego lub nie umiał i dlatego tak mówił, żeby nie stracić klienta ;)
Teraz tak czytam, że są programy, że można programować Eeprom nawet przez OBD2, także to chyba jest możliwe ;) Powodzenia
Obrazek

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ło matko ło matko :D okazało sie ze wcięcia na kostce nie pasują co za głupota :D
[External Link Removed for Guests]
to jest moj komp a w tym co kupiłem okazało sie że jednym rowkiem sie rożni/ paranoja!!!
jestem w trakcie szukania czegoś takiego :D pozdro!!!

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#10

Nieprzeczytany post autor: Struna »

A gdzie masz ten komputer umieszczony? Bo ja mam zupełnie inny komputer, w całkiem innej obudowie. Z tym że Ty masz Isuzu, to pewnie dlatego ;)
Obrazek

Zablokowany