[Astra F] Odciecie zaplonu...

orzelgorskiego

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2008, 20:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Astra F] Odciecie zaplonu...

#1

Nieprzeczytany post autor: orzelgorskiego »

Witam... chciałem zrobić odcięcie zapłonu w mojej asterce ale nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrać... Słyszałem ze można odciąć cewkę, pompę paliwa, a najlepiej w kilku co najmniej dwóch miejscach to wtedy złodziej praktycznie jest bez szans i autka nam nie zwinie...Jak ktoś wie jak to zrobić to proszę o pomoc...Dziękuje!

Poprawiłem tytuł i ort.
Thomas87
Ostatnio zmieniony 26 sty 2009, 21:14 przez orzelgorskiego, łącznie zmieniany 1 raz.

mati83

#2

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Ja to będę robił ze znajomym, który się na tym zna jak się trochę ociepli. Więc jak poczekasz kilka tygodni to tutaj wszystko ładnie opisze ze zdjęciami... ;)

orzelgorskiego

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2008, 20:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: orzelgorskiego »

ok to poczekam... i bede wdzieczny za pomoc....

grabator

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2008, 20:18
Imię: Tomasz
Auto: astra F
Silnik: 1,6 16V
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: grabator »

witam ja mam odcięcie pompy paliwa ( i ukryty pstryczek oczywiście)
lewa strona auta koło fotela kierowcy po prawej stronie pod osłoną boczku masz wiązkę kabli tam idą od pompy paliwa, już nie pamiętam jakie kolory, ale możesz zobaczyć jakie kabelki idą do pompy i już będziesz wiedział. przecinasz jeden kabelek podłanczasz "pstryczek" ukrywasz go i masz odcięcie pompy.
[External Link Removed for Guests]

Opel astra f GLS 1.6 8V X16SZ

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Odcinanie cewki, czy pompy jest bez sensu, każdy szanujący się złodziej pewnie ma kawałek drutu przy sobie i jak juz otworzy auto, to odjedzie w minutę, albo i mniej, mimo takiego wyłącznika.
Ja sądzę, że najlepsze jest odcięcie paliwa.
Oczywiście przez dodatkowy zawór, a nie na pompie.

orzelgorskiego

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2008, 20:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: orzelgorskiego »

witam....odciecie pompy paliwa to banalna sprawa a ja chcialem zrobic przy swojej asterce cos naprawde dobrego...slyszalem ze da jakos sie zrobic tak odciecie, ze zlodziej odpali auto przejedzie nim pare metrow i auto gasnie a on ucieka. to by mnie bardziej satysfakcjonowalo...jesli ktos ma jakies innne pomysly ktore dziaaja prosze niech je tu opisze

Bomber

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 16 lut 2008, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bomber »

orzelgorskiego ten rodzaj zabezpieczenia może jest i dobry ale to strasznie męcząca sprawa.
Po każdym odpaleniu musisz go deaktywować, aktywuje się ponownie po każdorazowym otwarciu drzwi ( ktoś wsiada, otwierasz bramę) jeśli jedziesz dalej znów musisz go deaktywować i tak w kółko.

U mnie to tak wygląda.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Bomber pisze:orzelgorskiego ten rodzaj zabezpieczenia może jest i dobry ale to strasznie męcząca sprawa.
Po każdym odpaleniu musisz go deaktywować, aktywuje się ponownie po każdorazowym otwarciu drzwi ( ktoś wsiada, otwierasz bramę) jeśli jedziesz dalej znów musisz go deaktywować i tak w kółko.

U mnie to tak wygląda.
Przeciez mozna to zrobic tylko na drzwi kierowcy to raz dwa to jak juz auto chodzilo po dezaktywacji to nie musi sie aktywowac jak juz silnik pracuje. Dopiero jak silnik zgasnie i bedzie ponownie odpalany to wtedy aktywacja. A najlepiej to zamontowac alarm z funkcja chipa ktorego sie nosi w kieszeni. Po oddaleniu od auta na odleglosc wieksza jak 50 m to silnik gasnie.

Bukaj

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Bukaj »

Mi wczoraj brat zrobił odcięcie pompy pailwoewj (auto odpali ale tylko na około 3 sekundy) potem gaśnie, wystarczy pod tylnym siedzeniem zobaczyc jaki kabel odchodzi od pompy paliwowej i gdzieś na wiązce kabli zrobić "pstrzyczek elektryczek". Moj brat robił to pierwszy raz zajeło mu to około 1,5 h. jeśli ktoś chce to dokładniej opisze.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

A ja widziałem lepszy patent, kilka lat temu w "Nowym elektroniku"był bardzo ciekawy schemat , mianowicie:
urządzenie było podłączone pod wskaźnik paliwa + odcięcie paliwa .
Złodziej odpala auto, wskaźnik poziomu benzynki pokazuje ,że zostało mało paliwa i włącza się "żyd", silnik się włącza na 10 sec,(odcina dopływ paliwa) po czym zdycha. Wskaźnik pokazuje , że benzyny już nie ma.
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany