Opel Astra I 1.7 tds Isuzu ŚWIECE ŻAROWE problem

mobil1

Opel Astra I 1.7 tds Isuzu ŚWIECE ŻAROWE problem

#1

Nieprzeczytany post autor: mobil1 »

Witam jak w temacie gdy przekręcę stacyjkę to powinna sie zapalić kontrolka od świec żarowych a sie nie zapala i powinno słychać przekaźnik koło pasażera kolo prawej nogi a jego nie słychać gdzie szukać przyczyny może jest jakiś sterownik od tego ???

PS bezpiecznik sprawdzałem i tą kostkę kwadratową 4 pinową żółtą (ta co obwód tworzy) to nawet drugą podpinałem a taka czarna puszka prostokątna to sterownik ?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

przekaźnik jest pod maską koło nadkola od strony kierowcy a nie w skrzynce bezpieczników. Jest tam też duży bezpiecznik albo 60 albo 80 amper i też dotyczy on świec.

A może po prostu się żarówka przepaliła?

mobil1

#3

Nieprzeczytany post autor: mobil1 »

ale świece też nie grzeja

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

mobil1, to sprawdż przekaźnik i bezpiecznik naj pierw, następnie kable na świecach.

P.S. oczywiscie mówimy o zimnym silniku.
[External Link Removed for Guests]

mobil1

#5

Nieprzeczytany post autor: mobil1 »

mam pytanie jak sprawdzić ten przekaźnik co jest obok akumulatora w puszce A ten czujnik temperatury to który bo są 2, 1- jest kabel na wsuwkę a, 2- jest jakiś kabel zatopiony w czerwonym plastiku

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

lepiej niech powie to osoba mająca TDS. Ale mi przyszły na myśl kolejne elementy. Jest elektroniczny miernik temperatury czy coś w tym stylu ( byla o tym mowa niedawno, albow sam naprawiam czytalem, nie pamiętam ) i to mogło paść. ale tu teżn iech sie wypowie ktoś bardziej doswiadczony.
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany