Pomocy, problem z el.lustrami

nugat18

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2008, 22:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Pomocy, problem z el.lustrami

#1

Nieprzeczytany post autor: nugat18 »

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem Astry II z 98r. 1.6 wersja sporive... Jezeli żle napisałem To wybaczcie.

I mam problem nie chodzą mi el. lusterka.
Gościu mówił ze wystarczy wymienić ten przełącznik w drzwiach? Czy byłby ktoś w stanie mi go sprzedać?
I czy to moze być jego wina, czy może jakiś bezpiecznik sie przepalił. No nie mam pojęcia.

A druga sprawa to Pokrętło do zmiany świateł mijania.pozycyjne itp.
wylatuje mi te pokrętło i nie jest podświetlane. Czy musze wymienic cały ten modół? wraz z pokrętłem?

A trzecia sprawa to radio, jakie radio i za ile mozną kupić by podłaczyc pod kierownice wielofunkcyjną?


Bardzo prosze o porady i info poniwaz chciałbym sie zoriętować czy sa to duze wydatki.
Pozdrawiam wszystkich fanów Astry :)

[ Dodano: 2008-02-24, 23:27 ]
aaaa I MAM PYTANIE JESZCZE CO DO TYLNEJ WYCIERACZKI
nie wiem czemu nie chodzi. przód i reszta jest oki.
NO cóż powiedzcie co sprawdzić lub co moze byc rozwalone i czy na własną reke da rade zrobic i za ile.
Czy lepiej do mechanika? pozdrawiam

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Co do przełącznika od lusterek, wyciągnij go i sprawdź czy do jego styków dochodzi w ogóle jakieś napięcie.

Jak wymienić żaróweczkę z pokrętła zmiany świateł masz tutaj: [External Link Removed for Guests]
Tylko nie wiem czy Astra II nie ma innego przełącznika..

Tylka wycieraczka, zapewne się zapiekła. Poruszaj nią trochę, psiknij ma wałek np. WD40

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Przełącznik do lusterek mozesz sobie kupic na allegro., ale lepiej sprawdzic na poczatku wszystkie bezpieczniki. Nie pamietam teraz jaki to numer tego bezpiecznika jest od lusterek.
Co do radia to mozesz kupic jakies zwykle fabryczne albo jakies lepsze i kupic interfejs do niego. Ja mam Alpine i sterowanie dziala bo dokupilem interfejs za 130 zeta.

Co do wycieraczek to moze byc spalony bezpiecznik, przełącznik rozwalony albo mechanizm spalony od wycieraczek, lub przekaznika moze nie byc albo moze byc zepsuty.

Chcesz to mam w domu ta ksiazke Sam Naprawiam Opel Astra II , moge Ci pozyczyc to sobie przegrasz i poczytasz bo paru rzeczy mozna sie dowiedziec bo tez jestem z Legionowa. Odezwij sie tylko do mnie na gg to sie dogadamy.

nugat18

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2008, 22:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: nugat18 »

No wiec rozebrałem joystik od el. lusterek i nie były podłaczone do niego kable.
Co lepsze kable nie maja zadnej kostki sa poprostu same druty.
Jezeli ma ktoś taka sprawna kostke i wie jak podłaczyć to a chetnie odkupie albo niech ktoś spisze jak sie nazywa bo nigdzie nie moge znaleśc;/ w sklepach a w serwisie to pewni bardzo droga jesttt.

A druga sprawa to wycieraczka tylna wszystkie bezpieczniki sa wporzo spr. zreszta przednie wycieraczki smigaja a do wycieraczek jest jeden bezpiecznik wiec to chyba wina wycieraczki. Czyba ze nie jest silnik podłaczony? jak sadzicie? i taki silniczek ile moze kosztować?

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Zablokowany