Duzy prąd zerowy ginie po wyjeciu bezpiecznika...pomocy

Awatar użytkownika
victoria

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Duzy prąd zerowy ginie po wyjeciu bezpiecznika...pomocy

#1

Nieprzeczytany post autor: victoria »

Juz któraś Astra mi sie taka trafiła. pobór pradu zerowego w asterixie F powinien byc w granicach 60mA. niestety w moim egzemplazu jest 350mA i juz w dwóch inny astrach zauwazylem to samo. Akumulattor siada pojednym dniu. Sprawdzielm juz wiele i nic. jednak wpinając amperomiez w bezpieczniki znalazłem. bezpiecznik nr 23. po wyjeciu wszystko wraca do normy po za jednym. nie dziela oswietlenie wnetrza, brak zasilania radia no ale to sie bez stresu oejdzie ale wazniejsze brak awaryjnych. !!! po wyjeciu przekaznika problem nie ustepuje. co to moze byc? czy ktos sie zagłebił juz w temacie? pomózcie bo juz sobie rady nie daje. objawy wszedzie takie same w trzech samochodach.to chyba jakas wada fabryczna tylko co jeszcze mozna sprawdzic?

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Zacznij od najprostszego.

Odłącz samo radio (od kostki ) i zobacz jaki prąd płynie.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

black_lady

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 09 sty 2008, 20:29
Imię: Martynka
Auto: corsa d/honda cb
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź / Łask

#3

Nieprzeczytany post autor: black_lady »

pisze od kolezanki. no wiec jak juz pisalem sprawdzilem wszystko i myslalem ze ktos juz miał taki przypadek. jestem elektrykiem od 6 ciu lat i jeszcze nie mialem takiego przypadku. odpiecie radia sprawdzilem jako pierwsze. czyli odpiecie nic nie daje, rozpiecie obwodu zasilania itd. czy ktos wie na jakim obwodzie jest zasilany bezpiecznik nr 23? co bym nie rozpioł nadal blisko 0,5 A czyli nie jest dobrze. co jeszcze moze byc tym zasilane? jak na razie znalazłem radio, awaryjne, oswietlenie lampki wewn. naprawde juz nie wiem co moze byc a mam dwie takie asterki F. jesli ktos wie to prosze o pomoc zanim rozpruje całą wiązke. pozdrawiam Victoria

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Astra F , silnik?, rocznik?

EmilTymicki

#5

Nieprzeczytany post autor: EmilTymicki »

[External Link Removed for Guests]

Zablokowany