Czujnik temperatury X17DTL

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Czujnik temperatury X17DTL

#1

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Mam pytanie czy mozna odpiac kostke od czujnika temperatury przy termostacie X17DTL on steruje swiecami zarowymi i jezdzic bez niego grzejac swiece na wyczucie bo wtedy kontrolka gasnie dopiero po rozruchu czy nie uszkodze wtedy czegos

[ Dodano: 2008-02-28, 08:28 ]
Chodzi mi o to czy ktos juz to praktykuje bo mi swiece nie grzeja po przejechaniu 3 km i zgaszeniu silnika a jest on wtedy jeszcze zimny i ciezko pali gdy kostke rozlaczylem to jest dobrze tylko bojje sie ze cos uszkodze. A moze ten czujnik jest walniety i temu mi nie grzeja swiece. Prosze o rady

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, a moze ten czujnik masz walnięty ? bo dość szybko przestaje grzac.

Ja bym osobiście zrobił drógi obieg, przez ten czujnik, który by prowadził do kabiny i był by na wlacznik. Tutaj raczej nic nie popsujesz, ale musisz uwa zać z świeczkami, zebyś nie zapomial o ich wylączeniu.
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Wiem juz jak dlugo grzeja rano i to mi wystarczy a potem to 5 sekund i jest oki tylko tak jak mowisz trzeba pilnowac bo swiece drogie

[ Dodano: 2008-02-28, 19:24 ]
ale moze z czasem zrobie z tym obiegiem tak jak mowisz albo czujnik zmienie a ile on moze kosztowac i jak sie dokladnie nazywa

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, Musisz podjechać do sklepu z częściami i zapytać. Ja nie wiem ile on może kosztować.

A jeszcze powiedz jaki dymek leci gdy odpalasz ? Czy spory czy prawie zaden ??

Ja ostatnio trafilem na kiepski olej i nie dosć ze słabo palił to chmura sie za mną robiła jak z parowozu.
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Co do dymku to przykopci na czarno ale wtryski mam do roboty nieraz zdarza sie ze na bialo pusci dymek moja asia sama se wybiera

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, tylko mi chodzi czy tego dymu jest dużo czy mało. Bo jak nie zakopci to aż dziwne ;) dla tego silnika, ale mówie jak zalałęm szajs to dosłownie chmura szara sie za mną zrobiła.

A na biało pewno kopci po nocy, gdy zawilgaca sie cały układ wydechowy i w tedy wywala to wszystko na raz.
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

To pewnie wina paliwa ja tankuje na sprawdzonej stacji i jest dobrze dwa razy zatankowalem na innych i zrobilem dwa razy blad raz to mi gasnal taki byl syf a za drugim razem wtrysk sie zawiesil i ciezko palil a przy tym tak jak mowisz siwy dym jeszcze pytanie czy filtry paliwa i powietrza sa dobre bo to tez moze dawac po piorach

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, filtr powietrza to sam mozesz sobie strawdzić. a paliwa niby ma podgrzewanie. ale jak już swój czas one jeżdzą to możesz pomyśleć o wymianie. koło 80 zł taka cała przyjemność jak sie nie myle
[External Link Removed for Guests]

Kyrzan

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 09 lut 2008, 18:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław/Szyszkowa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Kyrzan »

ja mam w swojej astrze tak zrobione ze wewnątrz mam przycisk do podgrzewania świec
naciskam - grzeje, puszczam - nie grzeje
wsiadam rano, podgrzeje kilka sekund i odpalam, moja Astra pali bez problemu.
przy większych mrozach czasami takie grzanie nie wystarczy i silnikiem lekko rzuca na wolnych obrotach, wtedy jeszcze na chwilkę wcisnę guzik, dogrzeje się i już chodzi na wolnych obrotach samodzielnie i równo.
Kiedyś myślałem nad naprawieniem tego, ale jak dla mnie to jest wygodnie.
Zresztą guzik mam dlatego, że ten czujnik się kiedyś popsuł i cały czas sie świece grzały i aku padał. Teraz mi to nie grozi
Nie rozumie nic tylko ten co nic nie robi

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Na internetowym sklepie opla wyszlo 85 zl za czujnik to chyba zrobie drugi obieg i tyle mam pytanie co mam kupic w takim razie aby ten drugi obieg zrobic

Zablokowany