włącznik świateł stop psuje się

Gość

włącznik świateł stop psuje się

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!
Czy ktoś miał problem z nie działającym włącznikiem światełstop - ten czarny który jest pod pedałem hamulca?
Objaw - nowy z Opel-Shopa działa około miesiąca po czym styki się upalają. Rozbieram - czyszczę i działa znowu troszkę.
Chyba kupię nowy i puszczę go przez przekaźnik - czy ktoś miał taki problem i się z nim uporał?

pozdrawiam

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kola »

Sprawdź żarówki,może są nie odpowiednie do stopu.Chociaż stop działa zawsze na najsilniejszych 21 Wat.A może masz 3-cie światło stopu?może odłącz je na jakiś czas i zobacz wtedy,może jest za silne tzn.za dużo Wat.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

no stopy świecą mega mocno :D trzecie światło też jest ale fabryczne.... diodowe chyba...
zobacze jeszcze te żarówki - może się włókna im posklejały i mają większą moc :P

ja37

V.I.P.
Posty: 6098
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A może źle regulujesz ten wyłącznik i przez to się styki upalają?

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a jak go regulować ?

spradziłem - lampy stopu pobierają 3,06A czyli akurat 42W - dwie żarówki plus LED- LEDy znikomy prąd pobierają.

regulację tobę tak że ten trzpień dotykający pedału - jest wysunięty - wsadzam czujnik na wcisniętym hamulcu - puszczając hamulec trzpień sam przeskakuje na odpowiedni ząbek.

wypieprzyłem ten włącznik z Opel Shopa i kupiłem za 50 PLN :shock: orginałw Oplu. zobaczymy ile pożyje

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kola »

Tuptus, zajrzyj pod tan link.Na stronie 199 jest wytłumaczone jak montować i regulować włącznik stopu. http://www.opelastra.neos...pel%20Astra.pdf

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzieki za link - tak właśnie to robiłem jak w tej ksiażce napisali - z tym że nie musiałem wysuwać trzpienia bo fabrycznie był wysunięty i ustawiłsię po puszczeniu pedału :) zobaczymy jak długo pociągnie orginał

PS. a tak poza tematem - od dzisiaj mam z przodu amorki gazówki KYB i jest fajnie :D

Zablokowany