Świecące się kontrolki

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

Świecące się kontrolki

#1

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

Witam, mam taki malutki problemik...dzisiaj jak odpalałem swoją astre (astra F 92rocznik, silnik1.4, zagazowana) to niechcący ja przygazowałem i zgasła...oczywiście następnym razem odpaliła bez problemu tylko zauważyłem, że na odpalonym silniku świeciła się lekko kontrolka od akumulatora i jeszcze jedna (nie wiem od czego ona jest (kontrolka z brzegu przy kontrolce od ręcznego takie dwa półkoła) i jak asterka działała sobie na wolnych obrotach to te kontrolki delikatnie się świeciły a po przygazowaniu kontrloki gasną i jest wszystko ok, autko normalnie jedzie nie ma z nim żadnych problemów podczas jazdy ani z elektryką typu światła, kierunkowskazy itp, tylko chodzi o ten moment odpalenia auta. czy to jest znak, że może sie coś stało sie z elektryką?? spotkaliście się już z takim czymś?? będę wdzięczny za pomoc, i czy mogę tak narazie jeździć bo jak narazie nie będę miał kiedy jechać do elektryka. pozdrawiam:)
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Kolego najprawdopodobniej masz jakies zwarcie bo raczej mozna wykluczyc alternator (przy problemach z altkiem najczesciej jest miganie kontrolki ladowania). Sprawdz jeszcze przy alternatorze przewod, ktory idzie z alternatora do kontrolki ladowania (pojedynczy przewod podpinany na wsuwke po lewej stronie altka patrzac od gory) moze tam gdzies przywiera.
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Miganie nie tylko.
Może też zgasnąć całkowicie, albo się właśnie żażyć.
Zmierz napięcie ładowania na wolnych i na wysokich.

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

Kolego ja37 i nietoperz23 z tego co pisaliście to mieliscie chyba racje... wychodzi na to że wina była właśnie w przewodach, nie były poizolowane tak jak być powinny, na 2 dzień jak skończyłem pracę to rzeczywiście zgasło mi wszystko podczas jazdy jeżeli koledze "ja37" o to chodziło asterka niby zrobiona tak więc wieczorem będę testował[/b]


Panowie macie ode mnie punkty bo wasza teoria bardzo ale to bardzo nakładała sie z rzeczywistością...co prawda to sie okaże podczas jazdy, ale z czystym suminiem myślę, że mogę dać punkciki:) dzięki za pomoc
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

To czekamy na relacje. 8)

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

no więc dalek nie zajechałem...w chwili obecnej auto stoi u elektryka (pisałem o tym w innym moim temacie) pożyjemy zobaczymy jaka bedzie diagnoza (prawdopodobnie alternator klękł)
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

Zablokowany