Lampka podświetlania z Omegi

Gość

Lampka podświetlania z Omegi

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam! Chciałem zapytać czy ktoś już zakładał lampkę oświetlenia wnętrza z Omegi/Vectry do Astry I(F) :?: Standardowa lampka posiada 2 styki, natomiast ta z halogenikami posiada 4 i tu moje pytanie czy da się to jakoś home made przełożyć :?:

Z góry dzięki za odpowiedzi

P.S. Jeżeli taki temat już gdzieś był to proszę o skierowanie do niego, szukałem ale bez skutecznie

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Na pewno się da, pewnie chodzi o podciągniecie dodatkowych przewodów i tyle.

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

Podpinam sie pod temat ponieważ mam ten sam problem.Zakupilem male bajerki do mojej Astry G jak lampke wewnętrzną od Omegi z 2 halogenikami oraz 2x uchwyty(raczki). domyslam sie ze chodzi o pociagniecie dodatkowych przewodow gdzie bedzie napiecie stałe. Lecz czy nie lepiej zmodyfikowac włacznik starego swiatła. Prosil bym o dokladnie instrukcje takiego montarzu światła jeśli juz ktoś robil takie modyfikacje.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ja37 pisze:Na pewno się da, pewnie chodzi o podciągniecie dodatkowych przewodów i tyle.
Dużo mojej wiedzy na ten temat nie zmieniłeś bo domyślam się że jeżeli mam 4 styki a 2 kable to zamało...

Ale do rzeczy. Czy ktoś kto posiada książkę napraw do Opla Astry może zerknąć na schemat elektryczny jak są podłączone lampki oświetlenia wnętrza na tylnymi drzwiami? :?: do tej lampki dochodzą 2 przewody które dają napięcie przy włączeniu oświetlenia kabiny i przy otwarciu drzwi i jest jeszcze jeden z malutkim stykiem i jak rozumiem on doprowadza + dzięki któremu można włączyć owe lampki za pomocą przełącznika zamontowanego w lampce. I teraz czy wystarczy od niego pociągnąć kabel do przedniej lampki :?: Albo jeżeli nie to gdzie się wpiąć :?:

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Kolego czujniki w drzwiach sa sterowane z masy wiec do lampki potrzebujesz stalego plusa plus przewod z czunikow. Mozesz tylne lampki podlaczyc bezposrednio pod przednia lampke i poprowadzic sobie zgrabnie przewody w podsufitowce i to chyba najlepszy sposob bo bedziesz tez mial sterowanie z wlacznika kabinowego.
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

A jak bedzie z wlcznikami w uchwytach(raczkach) bo jest tam opcja zapalanei przy otwieraniu drzwi zapalanie stale i zero czyli nic

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Hmmm, myslałem, że cos tam kumasz z elektryki....
Sprawa wygląda tak:
Żeby żarówka świeciła potrzebny jest + i -.
Te kable przy żarówce, które masz teraz to + stały i - brany z wyłączników w drzwiach i z wyłączkika "ręcznego".
Potrzebny jest dodatkowy przewód ze stałą masą i to starczy.
Bo rozumiem, że główne światło ma się zapalać, jak teraz, a boczne po włączeniu wyłączników przy lampce?
Więc na oświetlenie główne dajesz te same przewody, co masz teraz w lampce, a na dodatkowe musisz dać Też ten + i stały -.
To wszystko.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Tez się podepnę pod temat, chcę zrobić podświetlenie na nogi tylko żeby zapalało się i po otwarciu drzwi jak i po włączeniu przełącznikiem w kabinie. Do żarówki w podsufitce idą dwa kable, ale gdzie one się zaczynają, pewnie gdzieś w okolicach skrzynki bezpieczników?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nietoperz23 pisze:Kolego czujniki w drzwiach sa sterowane z masy wiec do lampki potrzebujesz stalego plusa plus przewod z czunikow. Mozesz tylne lampki podlaczyc bezposrednio pod przednia lampke i poprowadzic sobie zgrabnie przewody w podsufitowce i to chyba najlepszy sposob bo bedziesz tez mial sterowanie z wlacznika kabinowego.
Tak to bylo w kadecie i astrze F a w G jest troszke inaczej bo lampka steruje MUT. Ja tez zamontowalem lampke chyba od viki. Staly plus wzialem z lampki tylnych drzwi. Tam jest staly plus i plus po otwarciu drzwi. W przedniej lampce jest plus po otwarciu drzwi ale ze sciemnieczem oraz wylacznikiem opoznieniowym(15 minut) jak sie zostawi otwarte drzwi na dluzej. Sterowanie tym jest w MUT.

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

wesoł, No ja mam astre G lecz 3 dzrwiowa wiec sie troche zgubilem w tym wszystkim. :p

[ Dodano: 2008-03-23, 17:10 ]
No i działa.Lampka od Omegi działa z halogenkami. Jak to zrobilem.... hmmm Od lampki odchodziły 4 końcówki 2 z nich zmostkowalem tam gdzie plus dochodzi, pozneij podlaczyłem minus od drzwi i ostatni to minus stały (śrubka i do sufitu). Nie wiem czy dobrze ale działa wszystko tak jak powinno. Na razie co do rączek od omegi z podświetleniem poczekam ponieważ bedzie troszke roboty bo troszke inne sa zaczepy niż w Asterce.No i trzeba rozplanować przebieg kabli bo tam sa 3 bolce a więc jeden to plus drugi to minus od masy drzwi a trzeci to prawdopodobnie masa stała. Wszystko w swoim czasie dzieki za pomoc :-)

//korekta czytelności literówek
//FT
Ostatnio zmieniony 23 mar 2008, 17:36 przez Marcovip, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany