Zegary wariują, przepaliły się żarówki świateł mijania

Gość

Zegary wariują, przepaliły się żarówki świateł mijania

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Szukałem już na forum ale nie znalazłem niczego dokładnie opisującego mój problem.
Dotyczy Opel Astra II 99r 1.6. Mam go ok pół roku i do tej pory wszystko było OK. Tydzień temu przeszedł przegląd techniczny z wynikiem pozytywnym (z marszu).
Po przejechaniu ok 150 km w trasie wszystkie zegary nagle wysiadły, zgasły wszystkie kontrolki. Po pewnym czasie zaczęły działać ponownie ... a potem znowu wysiadły ... i wszystko powtarzało się tak jeszcze chyba z kilkanaście razy.
Dodatkowo po przejechaniu dalszych kilometrów i dojechaniu do celu okazało się że nie mam również świateł mijania - spaliły się obie żarówki. Po ich wymianie póki co wygląda na to że problem już nie występuje.
Czy ktoś z Was orientuje się co mogłoby spowodować takie zachowanie się zegarów? Czy to mogło mieć coś wspólnego z przepaleniem się żarówek świateł mijania (i to obu)? Chciałbym uniknąć w przyszłości takich niespodzianek ...
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Proponuję sprawdzić alternator.
Masę na nim, kabelki i sam alternator.

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Kolega ja37 dobrze mówi,ale sprawdż jeszcze dokręcenie klem na akumulatorze i czy nie sa zaśniedziałe.

Zablokowany