Elektryczne sprawy // Astra 1.4 MPi

Awatar użytkownika
kolbe11

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Elektryczne sprawy // Astra 1.4 MPi

#1

Nieprzeczytany post autor: kolbe11 »

Witam!
Jestem tutaj nowy, jestem również swieżo upieczonym posiadaczem Asterki, przy kupnie interesowała mnie blacharka i silnik stąd przeoczyłem podczas kupna 3 rzeczy z któymi mam problem i o któych napiszę. A mianowicie więć:

Po przyjeździe do domu znalazłem w schowku bezpiecznik 30 jak się później okazało jest on od wentylatora chłodnicy i nic nie byłoby w tym dziwnego gdzyby nie to, że po jego wpięci zostaje uruchomiony na stałe. Wina termostatu czy może zwarty obwód ?

Druga rzecz to oświetlenie w środku. Wygląda to tak: jedyne co zostaje podświetlone to schowek, nie działa lampka u góry i podświetlenie nadmuchów(w tym wypadku nie wiem tylko czy jest tam żarówka - nie wiem jak się tam dostać). W każdym razie sprawdziłęm napięcie na stykach na podsufitce gdzie wynosi 6V (żarówka jest na 12) i przy obwodach przycisku od drzwi gdzie wynosi niecałe 12V. Zarówka jest dobra.

Ostatnia sprawa to dokuczliwe stukanie na wyższych obrotach przy zegarach, wiem tyle, że licznik był cofany i tyle też mogę powiedzieć ponieważ nie mogę się tam dostać.

Z góry dzięki za pomoc.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

kolbe11 pisze:Po przyjeździe do domu znalazłem w schowku bezpiecznik 30 jak się później okazało jest on od wentylatora chłodnicy i nic nie byłoby w tym dziwnego gdzyby nie to, że po jego wpięci zostaje uruchomiony na stałe. Wina termostatu czy może zwarty obwód ?
w chłodnicy masz czujnik... weź odłącz od niego wtyczkę ,włóż bezpiecznik i zobacz czy wentylator się włączył ;) bo może być walnięty sam czujnik (ok 40zl)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
kolbe11

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kolbe11 »

Odpinałem termostat, bez zmian, chociaż mam nadzieję, że to tylko zwarty obwód, cóż zobaczymy tą chłodnice. Dzięki za sugestie :)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wencik »

kolbe11 pisze:Odpinałem termostat
termostat ???! a możesz napisać dokładniej... bo chyba nie bardzo zrozumiałem :P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
kolbe11

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kolbe11 »

Na lewo od wentylatora jest podpięta kostka ale nie jest to zasilanie od wentylatora. To może mnie się już coś potegowało ? :D

Zablokowany