Problem z wentylatorem chłodnicy i kilka nieznanych wtyczek

Gość

Problem z wentylatorem chłodnicy i kilka nieznanych wtyczek

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a więc tak pokolei od samego początku. Jest to Astra G 98r, 1.6 16v z gazem i klimą.
Autko jest po malym dzwonie, prawa strona zdażak, maska, błotnik i chłodnice, wiązki elektryczne nie są ruszone, przynajmniej ja sie niczego niedopatrzyłem. I pokolei mam kilka problemów:

1. Nie załancza się wentylator chlodnicy cieczy:

Auto jak bylo strzelone odpalaliśmy bez płynu i raz sie załanczal wentylator raz nie,
teraz założyłem nową chłodnice zalałem tymczasowo wodą destylowaną, zagrzałem
pawie że do 100stopni i nic wentylator się nie włączył, dodam że wentylatora od klimy
nie ma, wyciągłem go i jest wolna wtyczka. Potrzbóje schemat instalacji elektryczniej
do tego wentylatora, gdzie jest czujnik temperatury sterujący tym wentylatorem, nie
mogłem do znaleść, czy może jest wspólny z czyjnikiem temp, w obudowie termostatu
(ten jest od temp. cieczy na zegarach).

2. Nie ma wskazań temperatury zewnętrznej.

Po odpaleniu zamiast temp, pokazują się kreseczki. Myśle że podczas wypadku czujnik się
wypiął, gdzie on się znajdóje?

3. Z lewej strony pod swiatłem mam niebieską wolną wtyczkę. Od czego ona jest?
Myślę że tam własnie ma być czujnik temp. zewnętrznej

4. W belce pod zderzakiem na SAMYM ŚRODKU od wewnątrz jest jakiś platikowy czujnik.
Do czeo on jest? może poduszki? Może temp zewnetrzna? Jak mi ktoś wutlumaczy jak
mam dodać zdjęcia to zobaczycie jak to wygląda.


Narazie to by było na tyle, z góry dziękuje za pomoc. Na chwilę obecną najważniejszy jest punkt 1 i schemat elektryczny.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

1. czujnik od załączania się wentylatora powinien być wkręcony w chłodnicę
2. coś nie tak z czujnikiem ...
4. najprawdopodobniej to jest własnie czujnik temp zewnętrznej do wyświetlacza bo on jest na środku za zderzakiem

3 nie wiem

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

1. czujnik od załączania się wentylatora powinien być wkręcony w chłodnicę
właśnie o to chodzi że tego czujnika nie ma w chłodnicy

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

t_o_m_e_k pisze:Cytat:
1. czujnik od załączania się wentylatora powinien być wkręcony w chłodnicę



właśnie o to chodzi że tego czujnika nie ma w chłodnicy
No to chyba logiczne ze musisz goi zamontować ?

Co do 2. czujnika temperatury to na autokąciku jest opis zakładania własnie tego czujnika. Powinieneś tam znaleść jakaś bliższą informacje, również co do przebiegu kabli

co do 3 to mozesz mieć racje ze jest to kostka od czujnika temperatury, bo z tego co kojarze to w tamtych okolicach on sie znajduje ( tylko którą strone uznajesz za lewą ?? :P bo z różnymi interpretacjami sie spotykałem :))
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Cobrettii w tamtych okolicach to się znajduje czujnik w astrze f a kolega ma astrę g a tam jest centralnie na środku za zderzakiem ;)

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

JOszi pisze:Cobrettii w tamtych okolicach to się znajduje czujnik w astrze f a kolega ma astrę g a tam jest centralnie na środku za zderzakiem
wybacz :oops: niezauważylem.
[External Link Removed for Guests]

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

co do czujnika w zderzaku to się zgadza, jest on od temp. zewnętrznej

co do wentylatora to przed strzalem załanczał się trochę ponad 90st i w starej chlodnicy tez nie ma czujnika,

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

t_o_m_e_k, to moze nie był on polączony z chłodnicą, tylko te kwestie regulował jakoś komputer, poprzez wskaxnik temperatury ( jak pisałeś on nie działa i przez co wentylator sie nie załancza ) Ale nie znam sie na tej konstrukcji więc sie nie wypowiem dalej :)
[External Link Removed for Guests]

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Co do czujnika jest tak: czujnik jest w obudowie termostatu (ten z dwoma kabelkami) podłączone jest to do komputera, z komputera idzie do deski i do sterownika (to pod zderzakiem z lewej strony) i w zależnosci jaka jest temperatura sterownik ustawia sobie odpowiednią predkość a ma ich do dyspozycji 5. Jak wystąpi jakiś problem, np. wypnie się wtyczka to po 10s, sterownik wchodzi w tryb awaryjny i załancza dmuchawy na max. Co do mojego problemu to muszę sprawdzic bezpieczniki na sam poczatek.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

t_o_m_e_k, Jest jeszcze jedna opcja, wypnij ten miernik i sprawdż co sie stanie, jak nie bedziedziałał wiatrak to musisz zmierzyć czy podaje napiecie ( czyli wyjąć wtyczke z wentylatora, czy gdzie ona tam sie łączy i sprawdzać miernikiem. aleniech sie ktoś wypowie czy można coś popsuć w ten sposob. )
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany