Problem z rozruchem Astra 1,7 TDs Isuzu

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Góral 2007 u mnie to wygląda tak. Przekręcam kluczyk to dopóki kontrolka świec nie zgaśnie to świece grzeją na pełen gwizdek po tym jak już zgaśnie kontrolka to grzeją chyba jeszcze przez minute i potem przestają.

co do ciepłego silnika to grzeją tak samo jak by był zimny. Jak nie podgrzeję świec nawet na ciepłym to dłużej musi zakręcić a jak podgrzeję to rozrusznik robi tylko pyk i już silnik chodzi :D

Czelus mylisz się czerpie prąd jeszcze przez jakiś czas ;) to jest ok minuty :D łatwo to sprawdzić ;) świece są połączone listwą zasilającą (blaszka taka) na niej pojawia się plus ;) wystarczy podłączyć żarówkę i znaleźć gdzieś jeszcze minus i można sobie dokładnie zobaczyć czy grzeją świece i jak długo

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

U mnie jak jest ciepły to świece już nie grzeją czego to jest wina bo skoro wam po przekreceniu kluczyka zaswieca sie kontrolka to u mnie tez powinna gdzie jest usterka?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Góral 2007 bo Ty masz oplowskiego DTLa a my tu piszemy o ISUZU ;)

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

JOszi pisze:Czelus mylisz się czerpie prąd jeszcze przez jakiś czas ;) to jest ok minuty :D łatwo to sprawdzić ;) świece są połączone listwą zasilającą (blaszka taka) na niej pojawia się plus ;) wystarczy podłączyć żarówkę i znaleźć gdzieś jeszcze minus i można sobie dokładnie zobaczyć czy grzeją świece i jak długo
tak jak mowisz JOszi :)

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Wiem ze mam oplowski myslalem ze sa lepsze ale okazuje sie ze to najwiekszy niewypal Niemców juz nigdy wiecej opla w dieslu

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

he he jak by opel dobre diesle robił to by nie zaprzestał produkcji swoich silników i nie brałby silnika 1.9 w nowych oplach z fiata ;)

Awatar użytkownika
Zbyszek.G

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2007, 22:47
Imię: Zbyszek
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Zbyszek.G »

wymieniłem rozrusznik na nowy za 250 zł chiński zamiennik z allegro. Teraz nie ważne czy ciepły czy zimny pali rewelacyjnie.:D Pozdrawiam

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

U mnie był problem z odpalaniem silnika isuzu jak był zimny ponieważ luz na zaworach był za mały i trzebabyło szlifować płytki. Jak jest ciepły i włącze zapłon to kontrolka świec tylko mignie. Jak jest 20st na dworze to pali bez problemu "z klucza" jak benzyna, tylko momencik dłużej zakręci ale łapie równo na wszystkie gary. A jak jest nagrzany to raczej zawsze odrazu kluczyk do końca i jest tylko jeden przerzut i zapalony.
Nie ma jak Astra....It's My Life

Zablokowany