Ile trzeba pracować aby kupić mieszkanie w Warszawie

forum moderowane
Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Re: Ile trzeba pracować aby kupić mieszkanie w Warszawie

#11

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Digyl nie jest źle...INSPIRUJESZ ! :) .A do Norwegii koniecznie pojedź.Islandia jest nieco nudna w swoim krajobrazie.Jadąc do Norwegii zwiedzasz po drodze Szwecję i Danię.Trasą E6 docierasz aż do Koła Podbiegunowego. Wyjechać najlepiej w lipcu lub sierpniu.

Usunięty użytkownik 861235

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

A jakie tam są GRZYBY! Ło matko...

Filmiki widziałem...

Oni ponoć tylko kurki jedzą i tylko z marketu.

Mieszkanie w Warszawie...
Ale gdzie?
Warszawa Warszawie nie równa, krowy i kury też są w Warszawie ;)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

jakby byly tanie to by nie byly niczym nadzwyczajnym i ich posiadanie by bylo ze tak powiem czyms pospolitym. Tak jak jeszcze dwadziescia czy trzydzisci lat temu posiadanie auta bylo luksusem. Kosztowalo tyle co mieszkanie a dzis auto ciezko sprzedac bo jes tego duzo, tanie jak barszcz.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: Automat »

wesoł pisze:
27 gru 2018, 10:28
tanie jak barszcz.
Chętnie łyknąłbym ten dobry "barszcz",szczególnie młody i w automacie :D .

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Chodzi oto ze kiedys za dawnych czasow jakies 30-32 lata temu bo wtedy mialem cos kolo 7 -9 lat auto sie kupowalo za takie pieniadze ze mozna bylo za to kupic polowe blizniaka. Dzis w sumie czasem nie jest inaczej ale to raczje mowa o aucie bardzo luksusowym za powiedzmy pieniadze rzedu 200-400 tys zl. Ale wtedy auto kupowalo sie wiadomo zeby tylko jezdzic. Dzis inne priorytety sa. Tak jak elektronika, musi byc czasowa, telefon za tysiac to juz nic nadzwyczajnego TV za 3-4 tys tez standard. Co za sens istnienia by byl jakby kazdy szary czlowiek mogl miec auta klasy juz nawet nie bmw czy audi a duzo lepsze, drozsze?? To samo z mieszkaniem itd. Kiedys moi rodzice budowali dom i gora jeszcze nie byla ukonczona a sie juz mieszkalo. Jak po roku czy dwoch sie jakos tam ogarnelo i ta gore to my sie tam przenieslismy a dol byl wynajmowany sublokatorom bo takie czasy byly. Dzis ceny nieruchomosci ida w gore z kilku powodow. Chocby z powodu migracji np Ukraincow. Umnie na osiedlu ktos kupil w szeregowcu dom za okolo 600 tys zl. Duzo co nie? A czy sie tam wprowadzil?? Nie. Czemu, gdzie jeszcze to kupil w kredycie chya w polowie bo polowe kasy chyba mial czy pozyczyl od kogos?? Takie pogloski chodza. Ano to dom z trzema poziomami bo piwnica ,parter, piertoi ulokowal tam 22 ukraincow. od kazdego po 500 zl bierze. Przelicz ile to kasy miesiecznie. Kiedy mu sie splaci ten zakup? Czasy sa takie ze pieniadz robi pieniadz, tylko trzeba miec pomysl. A jak ktos nie ma kasy a kupuje dom to niestety musi ryzykowac. Ososniscie usze sie przyznac ze ja nigdy nie bralem nic na kredyt, nawet tv czy pralke nie bralem. Zawsze zakup byl za gotowke. Kase oszczedza sie, zbiera i potem cos kupuje. Ojciec pracujac kasy nazbieral i kupili dzialke i postawili dom tam. W wieksozsci samemu robione poza stanem ze tak powiem surowym itp. To bylo jakies 8-9 lat temu. Teraz chyba z 1.5 roku temu kupilo znowu dzialke za 47 tys pod zabudowe. Po nowym roku mamy zaczac budowe domu jeszcze jednego. Ja mieszkam w starym domu tym okolo 40 letnim, rodzice w tym 9 letnim. Ja tam kasy za duzo nie mam bo tym sie zona zajmuje ale ze 30-40 tys mamy. Rodzice maja cos kolo 200-300 tys. Postawi sie dom to mam sie tam przeprowadzic. Stary dom sie wynajmie i tyle. Wierzcie mi ze jak sie chce i potrafi conieco to sie dom postawi za 300 tys. Iść i kupic od kogos dom to kazdy potrafi ale tanio ani dobrze to to nie bedzie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Tzw. życie :) .W latach,jakie wspominasz kupiłem "wypasiony" komputer DX2 486 66 MHz,wersja niemal równoległa z Pentium i zapłaciłem leciutko ponad 120 mln zł.Mniej więcej tyle wówczas kosztował POLONEZ. Gdybym kupił Poloneza lepiej przeniósłbym wartość włożonych pieniędzy ;) .Z tym komputerem "błyszczałem" ok pół roku i biłem okoliczne komputery w testach wydajnościowych...ostatecznie po paru latach stał się złomem :D ...a Polonez by dalej jeździł :D .Miałem swoje przysłowiowe 5 minut a teraz muszę lubić to na co mnie stać...bez zaciągania pożyczek. Moi njbliżsi już nie słoikują w Warszawie i poruszany temat jest jak najbardziej na topie,tym bardziej , że trzeci wnuk został poczęty :D .Większa chata/dom jest wręcz niezbędna. Piszcie jak to zrobić,a chętnie skorzystam z dobrej rady :D .

bambula

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:31
Imię: Włodek
Auto: astraG 17cdti ,1,6 8V
Silnik: Z17DTL,X16SZR
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 8 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: bambula »

Lotto,oczywiście nie dotyczy drugiej części zdania.

"Wierzcie mi ze jak sie chce i potrafi conieco to sie dom postawi za 300 tys TV za 3-4 tys tez standard."Taaak zwłaszcza przy zarobkach na poziomie najniższej krajowej(dla ciekawych zajrzeć do GUS-u)Ale z WAS BOGACZE.Zazdroszczę!!!

ODPOWIEDZ