Nowa Astra IV już za rok?

forum moderowane
Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Nowa Astra IV już za rok?

#1

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Nowa Astra IV już za rok?

Designem nowego modelu zajmie się Bryan Nesbitt – twórca amerykańskiego neoklasyka, Chryslera PT Cruiser. Nowa generacja Astry powstanie na zupełnie nowej platformie podłogowej Delta, która w przyszłości posłuży GM do zbudowania Saaba 9-1 i Saturna Ion.

Astra IV dostępna będzie jako hatchback (3 i 5-drzwiowy), sedan, kombi, oraz CC z metalowym, składanym dachem. Silniki benzynowe napędzające Astrę korzystać będą z pomocy turbosprężarki mechanicznej. Diesle z kolei mają oferować tę samą moc przy niższych, niż obecnie pojemnościach. Prawdziwą nowością będzie jednak niezależne zawieszenie tylne, po raz pierwszy zastosowane w Astrze. Opel chce zaprezentować czwartą generację mniej więcej w tym samym czasie, co Volkswagen nowego Golfa i Ford nowego Focusa.

Źródło: Auto Bild, Informacja Moto Target

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2007, 13:50 przez Bast, łącznie zmieniany 2 razy.
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bobi »

W gliwicach będzie robiona Astra IV , fabryka już jakiś czas temu wygrała przetarg ... czy jak to można nazwać 8)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Ada$

Astro-maniak
Posty: 542
Rejestracja: 09 lip 2007, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok.Płocka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ada$ »

Ta czerwona na 3 fotce sie ładnie prezentuje :D
Opel Astra F by Irmscher

gangsta

#4

Nieprzeczytany post autor: gangsta »

tak tylko ta czerwona mi sie podoba pozostale nic szczegolnego troszke jak by wpadaly w bryle mazdy 626

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

opel schodzi na psy...


Co roku nowy model ? - co oni chcą z polski złomowisko zrobić ?

- małe sprostowanie -
-> napisałem "co oni chcą z polski złomowisko zrobić?" ponieważ, za 10 lat te samochody będą pewnie dojeżdżone, wyjeżdżone , pordzewiałe, po powodziach, pognite aż wkońcu trafią masowo z WLK. Brytanii lub niemiec ..do polski :)

Ale już dzisiaj martwmy się co z tym robić. POnad połowa aut sprowadzona w tym roku przez prywatnych importerów nadawała się tylko na złom. ALE pieniądz czyni códa i za grosze prawo do poruszania się na drodze zostaje odreanimowywane kilkanaście razy ;)

vw, opel idą w śrady forda.. - czyli dno... co chwila nowe modele... ja szczerze mówiąc nie nadążam już...za tym wszystkim.

Albo np nowa calibra .... tożto kosmos i osobiście twierdze, że jeżeli wyjdzie na rynek to będzie naprawdę mało aut, które będą różniły się od siebie na ulicy tzn. za 10 lat zanim rozprzestrzenią się u nas na drogach ;)


a tak pozatym to ta zakichana astra przypomina mazde 3 z prozdu a ta druga fotografia przedstawia asterkę która po światłach przypomina vw pasata nowego....

Ahh... nie wiem czy widzieliscie juz nowego forda mondeo - ja mialem okazje i powiem tyle: bez komentarza.

To tak jak by postawić vw pasata sedan, postawić honde accord, postawić skode superb i do tego dostawić seata cordobe. Te auta wyglądają tak jak by były projektowane przez tego samego designera, ale inaczej Je*nięte młotkiem przez konstruktorów....

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

No jakoś nie budzi we mnie emocji ta nowa Astra... w ogóle stylistyka najnowszych aut mi sie nie podoba i to nie tylko Opel ale i VW, Skoda, Ford, Seat czy inne kosmiczne wynalazki ostatnich czasów... niedługo przechadzając się po ulicy nie będziesz w stanie rozróżnić marki, modelu... kiedyś rozpoznawalna była choćby bryła samochodu i nie dało się go pomylić z żadnym innym... teraz co jeden to podobny do innego... brak troche indywidualizmu, znaków charakterystycznych... wg. mnie kiedyś auta miały w sobie "to coś" .. i to nie były konie ani niutonometry...
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Można dojść do dwóch wniosków,albo skończyły sie pomysły ,albo obecne trendy nie pozwalają na inny design.
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

-WARY-

Astro-maniak
Posty: 491
Rejestracja: 18 cze 2007, 20:15
Imię: Maciej
Auto: Astra G
Silnik: y17dt
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: -WARY- »

nie wiem czemu, ale dwa pierwsze zdjecia smierdza mi reka stylisty BMW...
pozdrawiam WARY :)
------------------------------------------
"Mów łagodnie i miej przy sobie gruby kij, a zajdziesz daleko." - Teodor Roosevelt

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Pewnie ze względu na reflektory? Choć ostatnio widziałem też Chevroleta z takimi lampami...
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

No nie wiem, czy to aż taka nowość. Dla mnie to raptem lifting i nadal jest to ta sama, brzydka Astra III. A tym wąskim, wysokim grillem upodobniła się do skody. Najładniejszą astrą była i długo jeszcze pozostanie G w HB.
A co do tego trzeciego, ponoć najładnieszego zdjęcia, no wybaczcie, ale dla mnie to dno.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

ODPOWIEDZ