Prawa jazdy zUK

forum moderowane
kocur5

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 30 lip 2015, 20:51
Imię: Mirek
Auto: astra g
Silnik: z16xe
Województwo: śląskie

Prawa jazdy zUK

#1

Nieprzeczytany post autor: kocur5 »

Interia twierdzi że tysiące praw jazdy straci ważność po brexicie z powodu nie przynależnośći Angli do Konwencji Wiedeńskiej. Polscy kierowcy na terenie uk stracą prawa jazdy międzynarodowe a anglik mieszkający w kraju Unijnym nie pojedzie legalnie na PJ angielskim . Czyli musi podyndać do WORDU na kurs i egzamin bo po bułki do marketu nie pojedzie.Czyli u siebie PJ angielskie a w Polsce polskie .Prawda to czy fałsz medialny?

Awatar użytkownika
marcinwasilewski

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2019, 14:47
Auto: Opel Astra
Województwo: lubuskie

#2

Nieprzeczytany post autor: marcinwasilewski »

Myślę że to nie ma przełożenia. Że jeśli masz prawo jazdy z uk to możesz kierować gdzie chcesz, ale chętnie się dowiem jeśli jestem w błędzie.

Undertaker84

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2017, 18:21
Auto: Astra J 1.7 Cdti 125 EST
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: https://www.spritmonitor.de/en/detail/702585.html
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Undertaker84 »

kocur5 pisze:
31 sty 2019, 19:08
Interia twierdzi że tysiące praw jazdy straci ważność po brexicie z powodu nie przynależnośći Angli do Konwencji Wiedeńskiej. Polscy kierowcy na terenie uk stracą prawa jazdy międzynarodowe a anglik mieszkający w kraju Unijnym nie pojedzie legalnie na PJ angielskim . Czyli musi podyndać do WORDU na kurs i egzamin bo po bułki do marketu nie pojedzie.Czyli u siebie PJ angielskie a w Polsce polskie .Prawda to czy fałsz medialny?
mozesz podac link ?

na razie nie ma podpisanych zadnych aktow prawnych wiec nie wiem skad ta informacja.

bilbo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 25 sie 2014, 6:07
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 B
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: bilbo »

A czy to jest ewentualnie powód do jakiś zwyżek ubezpieczenia? Jeżeli ktoś ma prawko które zostało zdane w UK? No i jak to będzie wyglądało po wyjściu UK z UE?
L

zelany

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2020, 7:19
Imię: Paweł
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: zelany »

bilbo pisze:
20 wrz 2020, 11:44
A czy to jest ewentualnie powód do jakiś zwyżek ubezpieczenia? Jeżeli ktoś ma prawko które zostało zdane w UK? No i jak to będzie wyglądało po wyjściu UK z UE?
Trudno stwierdzić jednoznacznie: fakty są takie, że wszyscy nadal liczą na wyjście UK z umową, bo jeżeli to by się nie udało, to powstanie spory chaos prawny, w tym brak takich trywialnych regulacji jak np te związane z prawami jazdy.
Myślę, że nawet jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to nastąpi jakieś jednostronne akty prawne, które uregulują tą kwestie.
A jeżeli chodzi o zapytania natury ubezpieczeniowej: to cóż: nie ma lepszego sposobu niż bezpośrednio dopytać w TU. Np tutaj: [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2020, 13:15 przez zelany, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5051
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 186 razy
Pomocny: 299 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Panowie, to jak to było np. trzydzieści pięć lat temu. Polska nie należała do EU a nasze prawo jazdy było w pełni honorowane ( z dodatkowym tłumaczeniem wydawanym w PZM ) we wszystkich krajach Europy Zachodniej i nie tylko. Miałem wujka, który zamieszkał 1947 r.w Wielkiej Brytanii, tam uzyskał prawo jazdy. W latach osiemdziesiątych przyjeżdżał do Polski samochodem i było wszystko ok. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ