Odcinkowy pomiar prędkości.

tutaj dowiesz się gdzie ich szukać i jak ich unikać
Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

Odcinkowy pomiar prędkości.

#41

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

Chyba temu koledze pomyliły się mile z kilometrami. W sumie to możecie próbować się tak bronić w sądzie :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Wow,wow - ale jaja.Człowiek chciał być wolny jak ptak,a tak został uziemiony.Ważne,że wnioski wyciągnięte i ku przestrodze przekazujesz swoje doświadczenie.Odnośnie kolegi,to chyba chodził na wagary podczas lekcji fizyki.
Kompletnie stracił instynkt samozachowawczy.Jak z Nim teraz - poprawił się ? - ktoś mu przetłumaczył jakie stworzył zagrożenie ? Mimo zdarzeń widzę,że kochasz MOC :lol: .A co z efektem cieplarnianym ziemi ? Może lepiej od razu wystrzelić się w KOSMOS...i wybrać I lub II(bez możliwości powrotu na Ziemię) prędkość kosmiczną ? Dobrze,że żyjesz,więc pilnować tego trzeba.Mnie ruch drogowy okaleczył.Dbaj o swoją osobistą "karoserię" .
Ostatnio zmieniony 10 maja 2017, 10:47 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#43

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

notchbacklpg pisze:QR_BBPOST Chyba temu koledze pomyliły się mile z kilometrami.
obawiam sie,ze nie ;)
notchbacklpg pisze:QR_BBPOST W sumie to możecie próbować się tak bronić w sądzie
ja juz nigdy wiecej nie mam zamiaru, wyroslem ;)
Automat pisze:QR_BBPOST Dobrze,że żyjesz,więc pilnować tego trzeba.Mnie ruch drogowy okaleczył.Dbaj o swoją osobistą "karoserię"
Tez jestem po wypadku samochodowym, uszkodzone kregi, poobijane zebra, pekniete kolano,uzkodzone wiazadla, ogolnie spore potluczenia i troche rechabilitacji - zeby nie bylo - w 100% nie moja wina, nie mialem nawet sekundy na zareagowanie, gosc wyskoczyl mi na czolowke, na szczescie w miescie jadac przepisowo, no,ale.....

Na dzien dzisiejszy uwazam,ze tor jest po to aby sie wyszalec, na codzien, tzeba hamowac emocje. Uwazam,ze nie jesem najgorszymkierowca, od 10 lat po 40-50tys km rocznie robie i jakos sobie radze :)


Predkosc przekracza kazdy, no prawie kazdy, ale trzeba robic to z glowa. Jak sa warunki lubie ''pogonic'', ale nic na sile,jak to mowia,''lepiej minute pozniej niz 30 lat za wczesnie'' czy jakos tak?

Poza tym decydujac sie na lamanie przepisow trzeba liczyc sie z konsekwencjami.

Pare dni temu w UK weszlo nowe prawo drogowe, kierowcy sa karani bardziej surowo.

Np. za uzywanie telefonu za kierownica mandat (przeliczajac) troche ponad 1000pln i 6pkt karnych (mozna miec 12)
za predkosc przy powaznym przekroczeniu to 175% tygodniowej pensji, srednio jest to jedna tygodniowka, wyliczaja i taki mandat, bardzo rozsadne uwazam, sprawiedliwe, powyzej 200kmh na autostradzie na rok leci prawko i grzywna zdaje sie o kolo 5000pln wiec warto zwolnic ;)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#44

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dickies pisze:QR_BBPOST zeby nie bylo - w 100% nie moja wina, nie mialem nawet sekundy na zareagowanie,
U mnie podobnie,w trakcie wyprzedzania motocyklem(zamykałem kolumnę pojazdów wyprzedzających Kamaza-wywrotkę) Kamaza-wywrotki,ta bez migacza skręciła mi pod nosem "biorąc" mnie na swój zbiornik paliwa(wykonywała manewr nawrotu).Ledwo uszłem z życiem...i 116 % trwałego inwalidztwa według biegłych medycyny sądowej ,
a wszystko to wydarzyło się w 1984 r ....10 kwietnia.
Dokuczają Ci zmiany pogodowe ? Czujesz to w kręgosłupie czy kościach ?
Ostatnio zmieniony 11 maja 2017, 10:50 przez Automat, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#45

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

No to wspolczuje,musialo byc bardzo powaznie :| bardzo chcialbym motocykl, bardzo,ale boje sie o to,ze dzieki komus stanie mi sie krzywda, w wiekszosci kierowcy ignoruja motocyklistow, nie potrafia ocenic odleglosci, predkosci, mialem doczynienia tylko ze slabszym sprzetem, ale raz jako pasazera kolega wzial mnie CBR na wycieczke na swietny odcinek, ''snake pass'' bardzo popularny wsrod motocyklistow, serpentyny, fajne widoki:
[External Link Removed for Guests]

zszedlem to bylem blady i mialem nogi z waty, z nerwow tak sciskalem bak z paliwem,ze myslalem, ze go pogniote :lol:
Swietne uczucie wolnosci, predkosci, powyzej 240kmh dosc nie przyjemnie jak dla mnie.

Automat pisze:QR_BBPOST Dokuczają Ci zmiany pogodowe ? Czujesz to w kręgosłupie czy kościach ?
Tak, w samym kolanie boli na zmiane pogody.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#46

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Ja podczas mojego wypadku bak paliwa(Jawa 350-Lux) zgniotłem własnym kroczem,cud,że bioder nie rozerwało. Owszem, wyrzuciło mnie jak z katapulty, ale miałem solidny kask i głowę uchroniłem.Na Wielkanoc miałem malowane granatowo-żółta jaja.Po powrocie ze szpitala(po amputacji prawej nogi) zrobiłem Jawą(po remoncie) rundę honorową po podwórzu i przekazałem bratu.Od tamtej pory nie miałem motocykla między nogami.Coraz intensywniej myślę o jakimś motorku pomiędzy mieszkaniem a garażem(1,2 km).Jetty(I i II) stały pod chmurką i dały radę...Opel tego nie wydoli(zgnije).Muszę auto w sezonie jesienno-zimowym chronić w garażu....tylko jak tam sprytnie dojechać z domu ?Jakiś trójkołowy motorek by się nadał(musi sobie radzić z zimową aurą)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#47

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Znam dwie osoby ktore w wypadkach komunikacyjnych stracily nogi....

jak juz robimy OT: 2h temu lecialem droga miedzy osiedlami za jakims cruiserem/chopperem - z podporzadkowanej tak mu wyskoczyl gosc Polo,ze motocyklista chyba popuscil, mi tez zrobilo sie goraco....

Moja kochana babcia ma prawo jazdy na motocykl 8-) :mrgreen:
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dickies pisze:QR_BBPOST Moja kochana babcia ma prawo jazdy na motocykl
...i co - podrywa młodych ? :lol: ...jeździła choć trochę tymi motocyklami ?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#49

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

oczywiscie, SHL, Junakiem.

Przestala jezdzic w latach 80tych.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 2997
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: Adler »

OPP_mapa_878.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ