Droga Krajowa 94 Kraków - Olkusz

tutaj dowiesz się gdzie ich szukać i jak ich unikać
tadzio1979

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Droga Krajowa 94 Kraków - Olkusz

#1

Nieprzeczytany post autor: tadzio1979 »

Jadąc dzisiaj z Olkusz do Krakowa napotkałem się na nowe słupy z fotoradarami . Są 2 w stronę Krakowa i 2 wstronę Olkusza. Podaje lokalizację Miejscowość Przeginia i Gotkowice. Narazie są nieczynne ale lada dzień będą napewno uruchomione. Dlatego ostrzegam !!!
Astra jest bogiem , prędkość nałogiem , turbo podstawą nitro zabawą !!!

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Cześć, na odcinku od granicy z woj. śląskim do Krakowa na drodze krajowej nr 94 jest kilka kamer (+ meteo). Nie są to fotoradary. Oprócz tego mogą pojawiać się skrzynki na fotoradar w newralgicznych punktach np. w Przegini, bo tam jest naprawdę niebezpiecznie- zmodernizowana, szeroka droga ale teren zabudowany,mnóstwo pieszych, jak na wsi. TAM WARTO ZWOLNIĆ :!: :!:
Twoje ostrzeżenie powinni sobie wziąć do serca kamikaze z rejestracjami KR, KMY, KWI itp. Oni tą drogą szarżują ile fabryka dała- przez Olkusz zresztą tak samo-rzadko który Krakus zwalnia widząc znak ,,teren zabudowany''. Ale coraz częściej są robione ,,naloty'' przez policję w okolicy cmentarza i na wylocie w kierunku Krakowa przeciwko piratom drogowym.

Poniżej link do kamer-można zobaczyć chwilowe natężenie ruchu w wybranym miejscu:

[External Link Removed for Guests]

Pozdro...

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

Jechałem tam przedwczoraj i jeszcze nie działały. Ale fakt to sa miejsca w których mimo wszystko trzeba zwolnić. Co do rejestracji to niema co tak ludzi klasyfikować, wszędzie możesz znaleźć ludzi którzy nie myślą na rejestracji KGR, KR, KN itd. Ja tez nie jestem święty.... I podejrzewam że każdy z nas ma na sumieniu nadmierną predkość w takim miejscu jak choćby Przeginia.

Myślmy za kierownicą...
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

xeroman pisze:Jechałem tam przedwczoraj i jeszcze nie działały
Cześć, niedawno w TV widziałem komentarz na temat ,,pustych skrzynek radarowych'' - ma się tym zająć RPO - czy nie są naruszane prawa obywateli do zaufania Państwu. Takie straszenie nie jest po prostu jakby legalne(chodzi o to, że na kilkaset skrzynek jest tylko ok. 100 radarów)....
Równie dobrze mógłby stać przy drodze słupek z ,,kogutem''(niebieskim) - dopiero wszyscy by zwalniali myśląc, ze stoi policja. A nie wolno tego robić, no nie :?:
xeroman pisze:wszędzie możesz znaleźć ludzi którzy nie myślą
Tak, to prawda - nie było moim zamiarem ubliżanie komukolwiek, lecz zwrócenie uwagi na problem - ja i inni z KOL nie jeździmy po Krakowie jak wariaci a oni u nas jeżdżą...dlaczego :?:
Jeśli się wyjedzie w kierunku Katowic lub innej aglomeracji jest to samo...tylko aktorzy mają rejestracje WX, WI, WE itp. na białych vanach. :!: Pozdro...

Awatar użytkownika
wiech23

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03 lis 2014, 9:56
Imię: WIESIEK
Auto: ASTRA H GTC
Silnik: Z19DTH
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: wiech23 »

Obecnie działa jeden fotoradar na 309 km. Miejscowość Przeginia.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

"Działa" czyli sprawdziłeś ?? Czy tylko o żółtą skrzynkę chodzi ?? W/g mnie na tym odcinku są dwie żółte i jedna szara (bezprawnie) ..
Czy któryś działa nie wiem, nie mam valentine'a..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
gandi

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2008, 10:31
Auto: Astra H TT | Astra G HB
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krk

#7

Nieprzeczytany post autor: gandi »

Działa tylko ten w Przeginii a do tego często na szczycie suszą. Radar działa na 100% i jest dość skuteczny powyżej 60 km/h pstryka.
Obrazek

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Pewna "nowość" zauważona ostatnio w Olkuszu - patrole schowane w krzokach i lornetują pojazdy nadjeżdżające.. Czy tylko o pasy chodzi ?? Szukają czegoś jeszcze innego ?? Suszarek w ich łapkach nie zauważyłem..

P.S. Przy okazji - oddano remontowany odcinek drogi DK94 od Sławkowa do Dąbrowy Górniczej do ruchu .. Czynne są obydwa pasy..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

ODPOWIEDZ