DK94 - Sławków fotoradar na czerwone światło

tutaj dowiesz się gdzie ich szukać i jak ich unikać
Aras55

Astro-maniak
Posty: 383
Rejestracja: 28 kwie 2014, 14:05
Imię: Arek
Auto: Astra K
Silnik: B 14 XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: DK94 - Sławków fotoradar na czerwone światło

#31

Nieprzeczytany post autor: Aras55 »

silvo44 pisze:
Aras55 pisze:Nie znam nikogo kto dostałby mandat za przejechanie na pomarańczowym.
Może dlatego, że światło na sygnalizatorze jest ŻÓŁTE ??
A jakie to ma znaczenie?

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#32

Nieprzeczytany post autor: melon »

Silvo44 nie ma się czego czepić, to się szczegółów czepia. On jest teoretykiem i jak ma w przepisach napisane "żółte" to nawet jak na sygnalizatorze świeci się pomarańczowe to on i tak powie, że to żółte i już :lol:

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#33

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

melon pisze:nie unikną kary za wjazd na żółtym świetle.
Ciemnoty?? Kolego, ciemnotę wciskasz ty.. Mandat można otrzymac za wjazd za sygnalizator na każdym świetle - skoro tego nie rozumiesz to nie wiem skąd masz PJ..
To, że można wjechać za sygnalizator na ŻÓŁTYM w pewnych określonych warunkach nie oznacza, że mozna zawsze..
Aras55 pisze:jakie to ma znaczenie?
melon pisze:w przepisach napisane "żółte"
No nareszcie jakiś przepis przeczytałeś, a przynajmniej sprawiasz wrażenie..
@Ara55 - takie samo ma znaczenie jak każde inne .. Gdybyś w sądzie mówil, że "było pomarańczowe" to sędzia cię pośle na dodatkowe badanie wzroku.. Nie ma znaczenia jaki kolor ty widzisz - rozporządzenie określa nawet dokładny przedział długosci fali jesli ci to cos mówi.. A kolor na sygnalizatorze jest po prostu ŻÓŁTY.. Gdyby się przypatrzeć na światło czerwone lub zielone to też jest wiele odcieni na różnych sygnalizatorach a zawsze mówisz "czerwone" lub "zielone".. To czemu żółte zmieniasz na pomarańczowe ?? Pomijam długość słowa i niewygodę w jego artykulacji ..
melon pisze:się szczegółów czepia. On jest teoretykiem
Hmmm, czyli uważasz, że tylko znam przepisy, nie jeżdżę po naszych drogach, nie widzę błędów innych i sam ich nie popełniam ?? Mylisz się.. Jestem tylko człowiekiem.. wiekszość swoich nielicznych błędów popełniam świadomie, jest mnie po prostu stać na mandat i nie świruję przed policjantem, że "było dobrze" ..

Jeśli ktos zadaje pytanie lub porusza problem to wytłumaczyć mu to muszę "przepisowo".. Jak się postępuje w życiu to całkiem inna sprawa i nie może to być normą..
Błędne jest wasze przekonanie, że skoro nie karają to wolno.. Nie wolno, a że nie karają to całkiem inna sprawa..
Na szczęście dla takich śmigających na późnym żółtym jest zwłoka na sygnalizacji dla ruchu poprzecznego, bo dawno by miejsca na cmentarzach brakło..
melon pisze:nie ma się czego czepić
Ja się czepiam ?? Jeszcze czepiania nie widziałeś.. A możliwości mam !! Wyluzuj..
melon pisze:Tyle w temacie.
Czyli zamykamy żebyś nie obrażał sie potem na nas.. :?: :?:

Jeśli ktos będzie w tym wątku chciał się wypowiedzieć to tylko na temat dając mi znać na PW - otworzę go wtedy!!
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#34

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Na DK94, kilka km od Sławkowa zamontowano system wyłapujący wykroczenia na skrzyzowaniu - przejazd na czerwonym świetle..
Zamiast karania pojawiają sie propozycje montazu sekundników..
Która opcja lepsza ??
Ilu szoferów, tyle opcji i opinii..
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Zablokowany