DK94 - Sławków fotoradar na czerwone światło

tutaj dowiesz się gdzie ich szukać i jak ich unikać
melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

Re: DK94 - Sławków fotoradar na czerwone światło

#11

Nieprzeczytany post autor: melon »

mentosastrah pisze:Witam,

Czy fotoradar, o którym mowa znajduje się w obie strony tj. Olkusza i Katowic?
Tak, kamery są na obie strony.

Pozdrawiam
silvo44 pisze:Spoko, spoko chopy..
Nie, to nie jest temat do dyskusji, bo ŻÓŁTE światło zabrania wjazdu za sygnalizator.. Nie ma szans na brak kary.
Załóżmy, że jak w tym przypadku jedziesz dozwolone 70 km/h, a może nawet i wolniej, 5 metrów przed sygnalizatorem zmienia się światło z zielonego na żółte. Nie masz fizycznie szans, aby nie wjechać za sygnalizator na żółtym. Żółte jest po to, abyś miał czas na reakcję i nie wjechał na czerwonym. Dla mnie to jest sprawa dyskusyjna.
silvo44 pisze:W tej chwili montują systemy monitorujace przejazd na CZERWONYM ale ta kamera przed skrzyżowaniem będzie robiła film a nie fotkę - tego już się nie wyprze raczej nikt..
No tak, ale filmu ci nie wyślą, tylko fotki z których czasami nie wynika jasno, że jest twoja ewidentna wina.

Pozdrawiam
! Jeżeli koniecznie musisz dodać coś do swojej wypowiedzi, użyj opcji "Edytuj"
// Wiadomość z:Dido2@

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: melon »

silvo44 pisze:Spoko, spoko chopy..
Nie, to nie jest temat do dyskusji, bo ŻÓŁTE światło zabrania wjazdu za sygnalizator.. Nie ma szans na brak kary.
Załóżmy, że jak w tym przypadku jedziesz dozwolone 70 km/h, a może nawet i wolniej, 5 metrów przed sygnalizatorem zmienia się światło z zielonego na żółte. Nie masz fizycznie szans, aby nie wjechać za sygnalizator na żółtym. Żółte jest po to, abyś miał czas na reakcję i nie wjechał na czerwonym. Dla mnie to jest sprawa dyskusyjna.
silvo44 pisze:W tej chwili montują systemy monitorujace przejazd na CZERWONYM ale ta kamera przed skrzyżowaniem będzie robiła film a nie fotkę - tego już się nie wyprze raczej nikt..
No tak, ale filmu ci nie wyślą, tylko fotki z których czasami nie wynika jasno, że jest twoja ewidentna wina.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mentosastrah

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2015, 9:02
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.3 cdti
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: mentosastrah »

Przepraszam Panowie,

Pomyliłem skrzyżowanie. Chodziło mi o to w Dąbrowie Górniczej: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
mentosastrah

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2015, 9:02
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.3 cdti
Województwo: śląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: mentosastrah »

Jednak się pomyliłem co do skrzyżowania. Chodziło o to w Dąbrowie Górniczej - krzyżówka Katowickiej z 11 Listopada.
Czy tam jest również tego typu radar ?

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: melon »

mentosastrah pisze:Jednak się pomyliłem co do skrzyżowania. Chodziło o to w Dąbrowie Górniczej - krzyżówka Katowickiej z 11 Listopada.
Czy tam jest również tego typu radar ?
Jakieś kamery widać, że są pozakładane, aczkolwiek kamera "wymagana" do ukarania, robiąca fotkę z tyłu (auto + sygnalizator) jest tylko w stronę do Katowic (przynajmniej ostatnio tak było).

18.03.2015 - Dzisiaj widziałem, że już jest założona ta tylna kamera w stronę Olkusza.

Czy ten system działa, to nie wiem. Pytałem parę razy na CB i zdania są podzielone.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 mar 2015, 14:11 przez melon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tobi

ex-Staff
Posty: 1457
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:34
Imię: Tobi
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Tobi »

Te kamerki na obecną chwilę działają w obydwie strony. Mają je zmieniać bo kończy się kontrakt. Na tym skrzyżowaniu jest linia warunkowa przed przejściem dla pieszych w momencie przekroczenia tej linii i czerwonego światła robi 1wszą fotkę a za parę sekund drugą i jeżeli samochód na drugim zdjęciu znajduje się na skrzyżowaniu to kosztuje to od 300 do 500 zł i 6 pkt. Pomarańczowe światło w tym miejscu trwa 3 sek. Jeżeli samochód zatrzyma się na przejściu dla pieszych a nie przekroczy skrzyżowania to kończy się to pouczeniem i piszę się odwołanie. Wezwanie dostaje się ze Sławkowa i na miejscu są pokazywane zdjęcia. W najbliższym czasie takie kamerki jak są w Sławkowie mają być montowane w Olkuszu na skrzyżowaniach [External Link Removed for Guests] i tu [External Link Removed for Guests]
źródło jest pewne ;)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

melon pisze:jedziesz dozwolone 70 km/h
..to dojeżdżając do skrzyzowania liczysz, że zielone będzie sie świecić w nieskończoność ?? Zawsze trzeba brać pod uwagę, że zielone za chwilę zgaśnie.. W takim przypadku jak opisujesz, pojazd pokonuje w ciągu sekundy 19 metrów, czyli w momencie zaświecenia się CZERWONEGO jest już daleko za skrzyżowaniem..Przejedzie 58-5 czyli 53 metry..
melon pisze:Nie masz fizycznie szans, aby nie wjechać za sygnalizator na żółtym
Oczywiście, nikt nie mówi, że nie jest mozliwe wjechać za sygnalizator na ŻÓŁTYM..
melon pisze:filmu ci nie wyślą
Zapewne będą go musieli pokazać w sądzie.
tobiS pisze: Pomarańczowe światło w tym miejscu trwa 3 sek.
Światło jest ŻÓŁTE i zawsze trwa 3 sekundy - nie tylko w tym miejscu..
Podstawa prawna - [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: melon »

silvo44 pisze:..to dojeżdżając do skrzyzowania liczysz, że zielone będzie sie świecić w nieskończoność ?? Zawsze trzeba brać pod uwagę, że zielone za chwilę zgaśnie.. W takim przypadku jak opisujesz, pojazd pokonuje w ciągu sekundy 19 metrów, czyli w momencie zaświecenia się CZERWONEGO jest już daleko za skrzyżowaniem..Przejedzie 58-5 czyli 53 metry..
A co w przypadku jak światło zacznie się zmieniać, a Ty jesteś 45 m przed sygnalizatorem i jedziesz 70 km/h?
Hamujesz, jedziesz, patrzysz w lusterko wsteczne? Ja zawsze mam z tym dylemat. Generalnie kamery są stresujące, Czasami ludzie dziwnie się zachowują na takich skrzyżowaniach.

Swoją drogą 3 sekundy na żółte to za mało, kiedyś było chyba więcej, 6 jak dobrze pamiętam.
A dla tira te 3 sekundy to nic.

To jest dość ciekawe skrzyżowanie. Prędkość podniesiona do 80 km/h, a żółte mam wrażenie trwa tam z 2 sekundy.
Tirowcy to aż się gotują. Kabina wjeżdża na zielonym, a tył mija sygnalizator na czerwonym.
[External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

melon pisze:jesteś 45 m przed sygnalizatorem i jedziesz 70 km/h?
To naciskam na pedał hamulca i spokojnie wyhamowuję przed sygnalizatorem.. Droga hamowania wynosi duzo mniej niż 45 m.. Nie wiem czemu szukasz dziury w całym..
melon pisze:Hamujesz, jedziesz, patrzysz w lusterko wsteczne?
Tak patrzę w lusterko - warto..
melon pisze:3 sekundy na żółte to za mało
Nie jest za mało.. pojeździj jak L-ką, spokojnie, bez krecenia kołami na każdym skrzyżowaniu - gwarantuję, że dojdziesz do innych wniosków niż teraz ..
melon pisze:dla tira

A czemu ?? Chyba, że mówisz o pędzącym TIRze, bo na większości dróg nie może taki pojazd przekraczać 70km/h ..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: melon »

silvo44 pisze: To naciskam na pedał hamulca i spokojnie wyhamowuję przed sygnalizatorem.. Droga hamowania wynosi duzo mniej niż 45 m.. Nie wiem czemu szukasz dziury w całym..
Poza drogą hamowania dochodzi jeszcze czas reakcji i czas na zadziałanie układu hamulcowego, w sumie około 1,4 s. W tym czasie przejeżdżasz około 27 m. Do tego dodaj jakieś 25 m na drogę hamowanie to daje w sumie około 52 m.
I stajesz za sygnalizatorem.

Nie szukam dziury w całym, tylko odniosłem się do tego co napisałeś wcześniej o żółtym świetle.
Chodzi o to, że można kogoś karać za wjazd za sygnalizator na którym jest czerwone światło a nie żółte.
Nie widziałem w taryfikatorze pozycji o karze za wjazd na żółtym świetle. Być może źle szukałem.

A jak będę jechał np 10 km/h, bo tyle mi wolno, to w momencie zapalenia się czerwonego światła będę na środku skrzyżowania. Czy popełniłem wykroczenie, skoro minąłem sygnalizator z zielonym światłem?

Dlatego uważam, że 3 sekundy to zbyt mało na żółte światło, zwłaszcza przy rozległych skrzyżowaniach.

Zablokowany