Odcinkowy pomiar prędkości.

tutaj dowiesz się gdzie ich szukać i jak ich unikać
Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

Re: Odcinkowy pomiar prędkości.

#141

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

KaMYk pisze:
20 lut 2021, 8:56
To może z innej beczki. A co sądzicie o takich inicjatywach drogowców a także o obywatelskich postawach użytkowników dróg?

Ktoś już zapłacił, trafił na reportera amatora?

[External Link Removed for Guests]
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony pilnowanie porządku powinno się pozostawić służbom powołanym do tego, z drugiej strony jest tyle chamstwa i nieodpowiedzialnego postępowania na drodze. A stawka może być wysoka, nawet życie zupełnie niewinnej osoby.
Ja jeszcze nie miałem styczności.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#142

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Ta bójka albo ,,lanie" (filmik-link Krzysztofa) miejsce pod wiaduktem kolejowym to Wrocław. [External Link Removed for Guests] Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4527
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 68 razy

#143

Nieprzeczytany post autor: Automat »

W tej historii najbardziej to mnie interesuje podstawa prawna na mocy której firma ubezpieczeniowa, która najpierw naprawi uszkodzone samochody a potem będzie żądała zwrotu tych pieniędzy od właściciela auta/kierowcy,które te szkody poczyniło. To tak można? Czy przez przypadek ubezpieczyciel nie miga się od swoich zobowiązań ?

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#144

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

[External Link Removed for Guests]

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#145

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Tak sobie czytam...
To już oglądałem kilka miesięcy temu: [External Link Removed for Guests] Jeśli właścicielka auta nie wskaże komu udostępniła pojazd, to za szkody zapłaci z własnej kieszeni. Ubezpieczyciel co prawda wypłaci odszkodowanie poszkodowanym, ale potem wystąpi z regresem na sprawcę, lub właściciela pojazdu.
Natomiast to: [External Link Removed for Guests] Jest nafaszerowane błędami i niedomówieniami. Ale po kolei:
"Jeśli do towarzystwa ubezpieczeniowego zgłosisz się jako poszkodowany, który zauważył na swoim samochodzie zarysowania, wgniecenia czy inne uszkodzenia auta...Musisz jednak udowodnić, że szkody zostały wyrządzone przez osobę trzecią, która uciekła z miejsca kolizji... Po zapoznaniu się ze sprawą, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu. W praktyce pieniądze te otrzymuje od UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego), który ma na celu ochronę kierowców."
Nieprawda, albo niepełna prawda! UFG wypłaci odszkodowanie za szkodę rzeczową (rozbity samochód) tylko w przypadku, gdy jednocześnie wystąpiła szkoda osobowa (uczestnik zdarzenia doznał obrażeń ciała) i to poważna, bo mowa tam o minimum 14 dniach naruszenia czynności narządów ciała(nie mylić z okresem leczenia).
"Pamiętaj, że nawet jeśli to nie Ty jesteś sprawcą zdarzenia, musisz posiadać ważną polisę OC."
Nieprawda! Przy szkodzie likwidowanej z OC sprawcy, nie jest istotne czy samochód poszkodowanego był ubezpieczony. Dotyczy to jednak sytuacji gdy samochód nie był w ruchu. Dla jasności - sprowadziłem auto z za granicy, postawiłem przed domem i ktoś w niego wjechał, zanim zdążyłem wóz zarejestrować i ubezpieczyć.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3687
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#146

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Z jednej strony pilnowanie porządku powinno się pozostawić służbom powołanym do tego,
Czyli jak ktoś napadnie kobietę w Twojej obecności to odwrócisz głowe?
To może z innej beczki. A co sądzicie o takich inicjatywach drogowców a także o obywatelskich postawach użytkowników dróg?
Zależy od szkodliwości czynu, jeśli widzę ze delikwent jedzie cała jezdnia i jest piany jak bela to jak najbardziej, ale niestety niektórzy znacznie przesadzają i zgłaszają co popadnie

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#147

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

nismo pisze:
20 lut 2021, 15:19
Czyli jak ktoś napadnie kobietę w Twojej obecności to odwrócisz głowe?
Mylisz pojęcia, przyrównywanie łamania przepisów drogowych do napadniętej kobiety....
Co jeszcze mam gonić i filmować piratów drogowych?

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3687
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#148

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Nie mylę, w jednym i drugim przypadku można uratować komuś życie, bezpośrednio lub pośrednio bez znaczenia czy na drodze czy na chodniku
Nie trzeba filmować...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#149

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Ta, tyle że tu nie była mowa o pijanych, bo to zupełnie inny temat...i moja wypowiedź dotyczyła zupełnie czego innego...

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3687
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#150

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Rozumiem. Co do tematu to takie nagrania mogą wyeliminować wielu agresorów na drogach ale i tez są pożywka dla ludzi lubiącym utrudniać innym życie

ODPOWIEDZ