[Astra H] wymiana wtrysków czy calej instalacji LandiRenzo

porady i pomoce
Awatar użytkownika
matek143

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:04
Auto: Astra H kombi
Województwo: śląskie

[Astra H] wymiana wtrysków czy calej instalacji LandiRenzo

#1

Nieprzeczytany post autor: matek143 »

Witan

Oststnimi czasy mam sporo problemów i wydatków związanych z LPG. Dwa miesiące temu musiałem wymienić reduktor a w ciagu dwóch tygodni dwa razy były płukane wtryski bo były juz zasyfione. Mechanik powiedział że wtryski już są stare i takie płukanie nie daje żadnej gwarancji i wypadałoby je wymienić na nowe. Stąd moje pytanie czy lepiej wymienić same wtryski (koszt 700zl) czy założyć nową instalację Staga gdyż reduktor i butla zostaje takze sporo bym zaoszczędził i wyszloby 1600zl

Pozdrawiam

Usunięty użytkownik 861235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Straszne pieniądze za sam przód i zostaje reduktor jeszcze.

Rewitalizacja instalacji to warto się rozejrzeć co nowego na rynku, trochę się zmieniło w ostatnich latach.
KME Nevo pompują że super.
Ale to jako ciekawostka bardziej, bo życie pokazuje że często lepsze wrogiem dobrego.

[External Link Removed for Guests]

Przód można samemu zmienić jak nie obca Ci zabawa z lutownicą i kabelkami, można też montera gdzieś złapać na fuchę (z forum LPG)
Jeden dzień, aby graty były i zrobione.
Taki cały set montażowy przodu
Tylko uwaga na rewizję, mogą być stare/pierwsze sterowniki z nieaktualnym softem.
Najlepiej przez dystrybutora czy się dowiedzieć jakie najnowsze. Wady wieku dziecięcego nowych artykułów.
[External Link Removed for Guests]

Ale to tak weekend i refleksja, nie mogłem się powstrzymać :oops:

Awatar użytkownika
amarula

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2017, 0:26
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z20LER + LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#3

Nieprzeczytany post autor: amarula »

Płukanie wtrysków lpg w większości przypadków nic nie daje albo daje krótkotrwały efekt.
Jeżeli chcesz jeszcze długo jeździć samochodem to mysle, że warto taką przeróbkę zrobić. W przyladfku Staga czy KME masz tańsze serwisy i naprawy, które mozesz zrobić w każdym warsztacie gazowym. na blogu jednego gazownika znalazłem pokazane realne przykłady przeróbek z różnych dziwnych instalacji na polskie komputery gazowe. [External Link Removed for Guests]. W zakładce BLOG jest dużo do poczytania i obejrzenia.

gregoryj

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:38
Auto: Kadett
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: gregoryj »

Dokladnie staga kazdy ogarnia, wiec jak dlugo bedziesz jezdzil, to sie oplaca. Dobre wtryski kosztuje troche ponad 200 pln
Poza tym 1600 liczy za wpiecie staga w instalacje, troche duzo, jak cala instalke mozna miec za 2200, a koszt butli i wielozaworu jest stosunkowo najwiekszy.
W czyszczenie wtryskow nawet sie nie baw. Szkoda czasu i pieniedzy

Awatar użytkownika
matek143

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:04
Auto: Astra H kombi
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: matek143 »

Znalazlem goscia co za 1000zl mi staga wlozy i tez powiedzial zeby sie nie bawić w płukanie wiec zdecyduje sie na wymiane calosci. Przy okazji dowiedzialem sie ze mechanik ktory mi wymienil reduktor ladnie mnie skroil biorac 700zl za reduktor staga

ODPOWIEDZ