Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN
Silnik: Z18XE,125 KM,229k km
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 5 razy

Re: Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

Nieprzeczytany post autor: Automat » 28 mar 2019, 18:11

Michale,odpuść sobie mój zbiorniczek,bo on niejeno już przeszedł,jak miałem problem z asb,którego powodem była chłodnica.Gromadził się tam olej z asb,a raczej szlam z oleju asb.Po wymianie chłodnicy zbiorniczek był tam jakoś czyszczony ale nie porządnie.Następnie olej wypłukiwał się ze wszelkich zakamarków układu chłodzącego i zbiornik był wielokroć czyszczony.Na dobrą sprawę powinien być wymieniony na nowy.Ponadto komora silnika nie była nigdy czyszczona.Jest jak widać: auto jeździło 40 tys. km i zbierało kurz.Płyn chłodniczy w zbiorniku jest ładny różowiutki, a sam zbiornik nie jest krystalicznie czysty ,szczególnie wewnątrz.Przy okazji wymiany UPG być może zafunduję sobie nowy zbiornik,albo domyję stary.
Michale,na początku,powyżej są moje nadal aktualne pytania odnośnie UPG,może cokolwiek wiesz z doświadczenia własnego czy innych,to napisz(np. przebieg auta od wymiany UPG.U mnie od wymiany padła po ok. 40 tys. km)
Nie mam nic zastępczego...tylko moją jedną nogę :) .Delikatnie jeżdżę(nie mam wyboru)...jak bardzo ryzykuję ?
Brat wymyślił,że może paść np. katalizator.
Znam osobę,która ma podobnie, ale w dieselu(Passat 1,9 turbo), a nie ma kasy i dolewając ubywający płyn jeździ już ponad pół roku :o .

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak

Nieprzeczytany post autor: Automat » 08 kwie 2019, 13:43

Pytanie do znawców LPG: stwierdziwszy awarię UPG przestałem jeździć na LPG a tylko na benzynie (czekam w kolejce na remont silnika). Przejechałem delikatnie ok. 200 km i zauważyłem,że apka Piston pokazuje długoterminową korektę na poziomie 11,7 %. Jak ten fakt interpretować ? Dawka paliwa w odniesieniu do nastaw(mapa) na PB uległa powiększeniu ? Na LPG owa długoterminowa korekta była na poziomie 2-3 %(po trasie). Czy to znaczy,że aktualnie mam bogatszą mieszankę (na Pb) ? Nie przekraczam 70 km/godz i obroty < 2000 obr/min.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak

Nieprzeczytany post autor: Automat » 09 cze 2019, 19:13

Nie doczekałem się odpowiedzi,a już mam kolejne pytanie.Jestem po wymienie uszczelki pod głowicą i przy okazji remontu silnika(góra i dół).Mija druga doba jak zacząłem jeździć na LPG.Dla nogi i ucha jest OK. Opatrzyłem się jednak na pewne wskaźniki podczas jeżdżenia na benzynie na dotarciu silnika.Mam takie wrażenie, że jeżdżąc na LPG komputer dla takiej samej jazdy na LPG pokazuje zużycie o 1 litr więcej aniżeli jeździłem na benzynie.Na beznynie korekta długoterminowa wynosiła 10-11 %,a teraz na LPG wynosi 3,2-3,9 %. Korekta krótkoterminowa oscyluje wokół zera.Da się to jakoś na rozum połaczyć te fakty i wyjaśnić,że tak ma być ? Przed remontem i po remoncie nie były robione żadne regulacje ani na LPG ani na benzynie.

ODPOWIEDZ