Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Re: Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

#811

Nieprzeczytany post autor: Automat »

czarnypiotrek pisze:
14 paź 2019, 19:40
Mysle powyzej 12ms czasem jedzie w petli otwartej. Obejrzyj zakladke O ofset korekt
W ostatnio aktualizowanym oprogramowaniu: AC STAG 0.36.3.9767 nie widzę takowej zakładki.
Gdzie mam jej szukać ?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#812

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

W AC Stag na komorke moze jej nie byc.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#813

Nieprzeczytany post autor: Automat »

To co Ci podałem jest programem na komputer....leniuszek-mogłeś sprawdzić :) .
Na komórce generuję plik ustawień i pocztą przesyłam na mój komputer,a tam sobie oglądam na dużym ekranie.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#814

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Automat pisze:
14 paź 2019, 17:55
Niestety po powrocie do łączności z telefonem nic nie widzę,bo łączność pomiędzy telefonem a interfejsem nie jest nawiązywana,a apka StagMobile domaga się nowszego oprogramowania wersji 0.36 lub nowszej...a mam wersję 0.33.1.Kłopot w tym,że tej nowszej wersji nigdzie nie widzę.Efekt końcowy na teraz taki,że oba interfejsy jakie mam(STAGa i CCY) niczego nie pokażą.Problem do wyjaśnienia ze STAGiem,albo jakimś sumptem gazownik wgra poprzednią wersję drivera.
Dzisiaj dzwoniłem do STAGa.Otóż nie zdążyli z nową wersją StagMobile,która podobno będzie za tydzień.Mam dwa interfejsy (=wydane 300 zł),jestem po korektach map i nic nie widzę :D .To trzeba mieć pecha.Jadę do gazownika, podłączy laptopa i wygeneruje plik konfiguracyjny,do oglądania parametrów instalacji na komputerze. Pewnie ten tydzień czekania na nową wersję oprogramowania na smartfona przeciągnie się do miesiąca.Miejmy nadzieję,że w tym okresie parametry instalacji LPG nie ulegną znacznym zmianom.Teraz mogę obserwować tylko korekty :) .
Gazownik zapisał na PenDrive parametry nastaw na LPG.Obejrzałem to na komputerze.Mam wątpliwości,czy nasza jazda i owe korekty poprawiły stan wyjściowy(porównaj do postu nr 809).
mnożniki,odchyłka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#815

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Czułem,że coś jest nie tak.Po ok. 150 km od ingerencji gazownika zaświecił "kluczyk" i ScanMyOpel pokazał błąd P0170. Dziwne bo Piston nie pokazywał błędu."Parę" kilometrów później zaświeciła ikonka Check i tym razem Piston potwierdził istnienie błędu P0170. Jazda do gazownika i kolejna korekta. Niczego nie wnosiłem, czekam,aż aplikacja StagMobile będzie z nową wersją,bo wówczas będę mógł wykorzystać moje interfejsy.Bardzo prawdopodobne, że teraz to odwaźę się na samodzielne strojenie. W trakcie całego zajścia korekta stała twardo na poziomie 11,7 %.Ciekawe co oznacza w notacji błędu P0170-12 liczba 12 ? Po remoncie silnika przejechałem 9200 km.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#816

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Nie wiesz, ze 0170, to mieszanka zbyt bogata, lub uboga.?

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#817

Nieprzeczytany post autor: Automat »

...a czemu mam niewiedzieć ? :)

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#818

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Janek a ScanMyOpel nie pokazał Ci opisu błędu? LTFT tak szybko się nie zmieniają, widocznie w STFT dobiłeś do +25 lub -25% i wywaliło. Weź Ty się lepiej opcomem podepnij, to przynajmniej po ludzku błąd pokaże, albo skonfiguruj sobie Torque Pro na wykresy czujników O2 i STFT podglądaj pracę sondy oraz korekty. Taki skok STFT zauważysz. Błąd wywala kiedy granica układu regulacji sondą lambda "bogata" lub "uboga" została na 60 s osiągnięta. Można też zerknąć na bezpiecznik FE26.
Przy okazji jak nie masz, zainwestuj w kabel do STAGa, wtedy spokojnie mógłbyś stare mapy przywrócić. Bo coś ten fachman nie ogarnął.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#819

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Jak będę musiał to kupię osprzęt do laptopa.Teraz mam trochę zajęć i jeżdżę.Może wkrótce będzie nowa wersja aplikacji Stag Mobile.Już wyraziłem do STAGa swoje niezadowolenie z sytuacji w jakiej się znalazłem. Z krzywych jakie zobaczyłem u gazownika wynikało, że mieszanka była uboga(krzywa zielona poniżej niebieskiej-benzynowej). Gazownik jakby przywrócił mnożniki sprzed ostatniej regulacji. Z tego co widziałem, przy przedostatniej korekcie nastaw obniżył mnożniki, ale moim zdaniem w zbyt szerokim zakresie długości wtrysków.Miałem mnożniki ok.1, a ustawił na 0,8 i chyba to się nie sprawdziło,bo wyskoczył błąd P0170.Po ostatniej wizycie przywrócił mnożniki na swoje stare pozycje. Mam wszystkie stare pliki regulacyjne i mogę wrócić do każdej z nastaw z przeszłości.Bardzo wygodnie to się robi z poziomu aplikacji Stag Mobile,więc czekam za jej aktualizacją do driverów jakie mam wgrane do sterownika STAGA(na zalecenie STAGa).Jak w międzyczasie wyjdzie jakiś problem to znowu do gazownika.Naprawdę nie chce mi się rozwijać laptopa i kablarstwa z tym związanego.Jeżdżę i to jest najlepsze :D . Dziwne, że po ostatniej interwencji gazownika nie zmieniała się korakta i błąd P0170 wyskoczył jak przysłowiowy "Filip z konopii" .

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#820

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Ano Grzesie - jest klopot.Jakoś kłopotliwie owo LPG zbiera się do "kupki".Po raz pierwszy pomyślałem,że gazownik nie zrobił swojej ostatniej pracy jak należy,ale dlaczego ? Miał auto,byliśmy na drodze i wyszła " d-pa i kamieni kupa". Dziwnie mi się krzywe układają,a jak z oprogramowania STAGa wyszedł komunikat :
"Wtryskiwacze gazowe całkowicie otwarte ! Sprawdź sondę lambda przy pełnym obciążeniu", to sobie pomyślałem, że trzeba przejąć inicjatywę. Przypomnę jeszcze,że długoterminowa korekta uparcie stoi na poziomie 11.7% i mimo różnych manewrów na LPG nie zmienia się.Dodam:tak myślę,że to te parametry,przy których nastąpiło niby całkowite otwarcie wtryskiwaczy gazowych(opis komunikatu błędu LPG):
MAP[bar] 0.94
GAZ[bar] 0,38
GAZ[st.Celc] 38
Red[st.Celc] 76
Wewn[st.Celc] 28
Obroty/min 5006
zasilanie[V]13.95
B1 [ms] 16.98
B2 [ms] 16.97
B3 [ms] 16.97
B4 [ms] 16.96
G1 [ms] 2.13
G2 [ms] 0.00
G3 [ms] 0.00
G4 [ms] 0.00
Obc. siln. [%] 70
Jak sobie pomyslałem to tak zrobiłem i po raz pierwszy sam skorygowałem mnożniki pod krzywymi benzynową i gazową.Błąd usunąłem i czekam co dalej.
krzywe_2019-10-22,305 km po ost korekcie gazownika.jpg
krzywe_2019-10-22 po 18-30.jpg
Kto chce się "pobawić" z LPG,niechaj na priva poda mi adres meilowy,to wskażę oprogramowanie STGa i dostarczę 11 plików konfiguracyjnych z moim problemem i każdy sobie popróbuje na komputerze jak wygladają mapy i krzywe (benzynowa,gazowa) i co można zmieniać .Szkoda,że oprogramowania nie daje możliwości zapisania zmian w obrabianym pliku konfiguracyjnym poza instalacją LPG.Zmiany zapisują się tylko wówczas jak pracujemy z podłaczoną instalacją LPG poprzez interfejs do laptopa lub smartfona.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ