Czy zakładać instalację - astra J 140KM

porady i pomoce
Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3684
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

Re: Czy zakładać instalację - astra J 140KM

#11

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Włoskie instalacje sobie odpuść, nie są złe ale jak cos ulegnie awarii po gwarancji to jest drogo. STAG, KME lub Optima, Ja osobiście już w 3 aucie zamontowałem Optime bo wypada najlepiej pod względem eksploatacji. Robię tylko serwis co 15k km nic poza tym

sq8shq

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2024, 16:58
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J, fiat panda II
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: sq8shq »

z doświadczenia (co prawda w innych autach niż astra) szedłbym w Alex Optima, Stag'a albo KME. Ja mam złe doświadczenia z BRC i późniejszym serwisem tego... Natomiast nie sama instalacja jest najważniejsza tylko instalator... Stag i KME są relatywnie proste, tak samo Polski Alex (tutaj jest sztos bo producent udostępnia za friko cały soft i wszystkie manuale, instalacje jest bardzo fajna i w zasadzie bezobsługowa i jak lubisz to łatwo w niej pogrzebać a jak coś pójdzie nie tak to przywrócić poprzedni stan - mam w Pandzie i przez 7 lat nie było potrzeby nawet tego regulować, tylko wymiana filtrów. Z Alexem problem taki, ze przynajmniej w mojej okolicy obecnie warsztaty straciły autoryzację Alexa, a nie chce mi się gonić 150-200km, wiec ja idę w Stag'a do Astry teraz.

Tak czy siak, najważniejszy instalator a nie instalacja. Możesz kupić graty za 5000 i jak ktoś Ci zrobi wrzut pod maskę tylko to będzie kiszka. A można kupić graty za 2000 i jak ktoś to zrobi solidnie to będzie jeździć i jeździć.

ODPOWIEDZ