Zafira C uszkodzony czujnik poziomu LPG

porady i pomoce
jaros85

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:51
Imię: Jarek
Auto: Zafira C
Silnik: A14NET
Rocznik: 2015
Województwo: łódzkie
Pomocny: 2 razy

Re: Zafira C uszkodzony czujnik poziomu LPG

#11

Nieprzeczytany post autor: jaros85 »

Dla potomnych.
Mnie wstawili ten czujnik pewnie do Astry J też będzie pasował bo jest dedykowany LandiRenzo a dokładnie AEB Cartesio
[External Link Removed for Guests]
Sam czujnik jak widać nie jest drogi resztę skasowali mnie za przegląd LPG i montaż.
Teraz jak przełączy się na LPG widać normalnie poziom paliwa. Komputer pokazuje też aktualne spalanie i przewidywany dystans na aktualnym stanie zbiornika.
Czy to prawda dowiem się jak faktycznie skończy się gaz ale biorąc pod uwagę przejechane kilometry od pełnego tankowania a to co pokazuje teraz to może być prawda.
Czy da się regulować wskazania poziomu LPG to już ASO musi wiedzieć ale ci moi znowu by zaproponowali wymianę wielozaworu pewnie :lol: chyba że regulacja polega na kręceniu czujnikiem na ile otwory montażowe pozwalają.
Z drugiej strony w tych czujnikach otwory nie są okrągłe tylko owalne więc regulacja może polegać na lekkim przekręceniu czujnika.

Mam jeszcze jedno pytanie szpece w tym serwisie powiedzieli że do czyszczenia wtryskiwaczy stosują środek który dodaje się do pustej butli.

Czy ktoś z was w taki sposób czyścił wtryski LPG czy lepszy jest demontaż ?

pafigo79

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 20 kwie 2017, 10:50
Imię: Pawel
Auto: Astra J
Silnik: 1.4NET
Rocznik: 2015
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 9 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: pafigo79 »

jaros85 pisze:
11 lut 2022, 21:12
Dla potomnych.
Mnie wstawili ten czujnik pewnie do Astry J też będzie pasował bo jest dedykowany LandiRenzo a dokładnie AEB Cartesio
[External Link Removed for Guests]
AEB 463000013 zakupiony, zamontowany i działa.....65pln..dziękuje koledze.

ODPOWIEDZ