Wymiana filterka gazu

porady i pomoce
zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Wymiana filterka gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

witam szanownych kolegów z AKP. Jako ze posiadam auto z gazem , a taka instalacja posiada filterek ktory wiadomo jak kazdy inny filtr brudzi sie i zapycha powodujac tym samym mułowatosć i gorszą jazdę , postanowiłem go wymienic. Robie to jzu 3 raz - tzn w 3ecim aucie i zawsze pomaga. Czynność jest banalnie prosta (jeśli ktoś nieboi sie własnej pracy i niema klopotów z zapachem gazu) i co wazne tania. a skoro tania to mysle ze warto sie tym zainteresowac. Na początek lokalizujemy mixer gazowy - tzw mieszalnik, reduktor. nastepnie rurke z gazem ktora dochodzi do tego reduktora ze zbiornika. otóz miedzy tą rurką znajduje sie owy filterek gazu i elektrozawór.Nasze zadanie to odkrecic ową rurkę przed filterkiem.
[External Link Removed for Guests]UWAGA !!!!!!!!!!!!!!
podczas odkrecania bedzie stopniowo ulatniał sie gaz który pozostal w rurce. NIENALEZY robic tego na zapalonym silniku , ani palić papierosa. Czynność te powinno się wykonywać w GUMOWYCH REKAWICACH gdyz wylatujący gaz mrozi rekę powodując poparzenie.

a to juz rozkręcona puszka filtra z wyciagnietym filtrem.
[External Link Removed for Guests]

a tutaj macie porownanie 2 filtrow. chyba nie musze pisac który używany a który nowy
[External Link Removed for Guests]

i z bliska
[External Link Removed for Guests]

a tutaj ile pyłu wylecialo ze starego
[External Link Removed for Guests]

gdy juz mamy odkrecony filterek , wybieramy sie do sklepu motoryzacyjnego i kupujemy taki sam.
nastepnie zakladamy nowy filtr i skrecamy wszystko tak jak bylo - zaledwie 1 sróbka.


jak widac lepiej wymieniać filterek. koszty- filterek 8zł , czas - mi to zajęło ok 10 minut.
taki zabieg u mechanika ok 30 zl. CO WAZNE - po wymianie filterka nie trzeba jechac na regulację. nic sie nie przestawi.

mam nadzieje ze komuś to się przyda.
pozdro zen86

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Dobra robota ;) Jedno mnie tylko zastanawia...gaziarze ( przynajmniej Ci u ktorych ja bywam ) zawsze przed wymiana zakrecali zawory na butli. Nie jest to przypadkiem potrzebne przy wymianie filtra?
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

powiem Tobie tak. przy dwuch poprzednich autach zakrecalem -dla ostroznosci. dzis jednak nie. i niewiem czemu ale zlecialo tylko to co bylo w rurce a nie z calej butli.moze mam elektrozawor przy butli ? w razie gdyby dalej lecialo to wtedy bym zakrecil butle.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Generalnie, kazda instalacja powinna miec elektrozawor przy butli - w razie wypadku ;) U mnie ( i pewnie w wiekszosci instalacjach) jest tak, ze przy odlaczeniu aku zawory sie zamykaja ;) Ja u siebie wole dla pewnosci zakrecac :mrgreen: Ale taka mini relacja z wymiany jak najbardziej przydatna ;)

P.S. Nie
zen86 pisze:dwuch
a "dwóch" :mrgreen: :mrgreen:
Pozdro ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

ODPOWIEDZ