Przestal jezdzic na LPG

porady i pomoce
Gość

Przestal jezdzic na LPG

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wybralem sie w krotka trase 100 km .
Pojechalem na stacje LPG zatankowac i jeszcze przed zatankowaniem po mocniejszym nacisnieciu pedalu gazu silnik zaczal sie lekko przyduszac. Pomyslkalem ze gaz sie konczy ale co sie potem okazalo bylo jeszcze ok. 10 litrow. Po zatankowaniu przejechalem jakies 7 km i auto najpierw zamuliulo a potem w ogole nie reagowalo na pedal gazu. Sprawdzilem wszystko organoleptycznie i niby wszystko ok ale niestety nie dalo sie jechac. Na jalowym trzymal rowno wolne obroty.
Musialem przejechac 10 km na PB na ktorej szedl idealnie. Wczoraj grzebalem caly dzien i sprawdzilem :
- parownik - membrana cala, syfu nie ma
- wymienilem filtr gazu
- sprawdzilem TPS
- mikser i przepustnice
- przewody instalacji LPG
- elektrozawory wszystkie pukaja
- krokowy - dziala, wkrecalem zamiast niego na probe zwykly register i tez nic
- wyciagalem waz i nasluchiwalem czy gaz leci
- szczelnosc dolotu, jest ok a co najgorsze to wczoraj przestal chodzic nawet na wolnych obrotach, chodzi dopiero po calkowitym zaslepieniu dolotu ale po nacisnieciu pedalu gazu dusi sie i gasnie
- sonde, pracuje ok ale na benie bo na lpg nie da sie sprawdzic
W kabinie mam elektroniczny przelacznik PB/LPG z iloscia stanu LPG w zbiorniku i pokazuje wszystko ok.
Krotko mowiac autko na PB chodzi idealnie a na LPG wcale.
Ecu silnika nie pokazuje zadnych bledow.

Opel Vectra A 91r. C18NZ + LPG LOVATO ze sterownikiem DT GAS SYSTEM (3 letnia)

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

membrana cała ale może sztywna? może źle poskręcałeś parownik. Rozbierz go i jeszcze raz poskładaj. A próbowałeś przełączać z benzyny na gaz przy wysokich obrotach tak zeby zobaczyc czy chodzi na gazie na wysokich obrotach? bo moze Ci krokowy od gazu ześwirował

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Membrana wyglada prawie jak nowa. Reduktor jest dobrze poskrecany.
Krokowy od gazu tez jest sprawny. Sprawdzilem to wkrecajac zamiast niego zwykly register i z podpietym krokowym pod wtyczke sprawdzalem jak sie zachowuje. W sumie to na samej srubie tez powinien jezdzic a jest bez zmian.
Co do przelaczania PB/LPG podczas jazdy tez nic nie daje auto od razu sie zadusza i obrotomierz skacze we wszystkie strony wychodzac nawet poza swoj zakres.

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

wiesz co? wygląda że lewe powietrze dostaje. może Ci uszczelkę spod kolektora ssącego dmuchnęło i tam Ci łapie? bo na benzynie tego nei odczujesz a na gazie i owszem.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Nie sprawdzilem dwoch rzeczy. Cewki i uszczelki kolektora dolotowego.
Ta uszczelke wykluczylem bo kilka miesiecy temu ja zmienialem i dawalem na czerwony silikon.
Mam druga cewke wiec jutro przeloze i zobacze. Jak nie poprawi sie to poleje czyms kolektor dolotowy bo zastanawia mnie dlaczego chodzi na LPG na wolnych obrotach tylko po zaslonieciu calego dolotu (przegazowac sie nie da). Wczesniej jak bylo wszystko ok a przyslonilem mu dolot to od razu gasl

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

Scrash pisze:Jak nie poprawi sie to poleje czyms kolektor dolotowy bo zastanawia mnie dlaczego chodzi na LPG na wolnych obrotach tylko po zaslonieciu calego dolotu (przegazowac sie nie da). Wczesniej jak bylo wszystko ok a przyslonilem mu dolot to od razu gasl
proste. masz nieszczelność. jak przysłonisz dolot to chodzi na wolnych bo gdzieś dostaje powietrza, ale jest jego na tyle mało że ja przygazujesz to nie chce się wkręcać. a wcześniej wszystko było ok bo nie miałeś tej nieszczelności i dostawał odpowiednią dawkę powietrza. oczywiscie mowimy tutaj o pracy na gazie bo benzyna nie ma nic do tego. miałem identyczną sytuacje w mojej bmce. jak mi strzelił gaz do wylecial mi z dolotu krokowy i chodził ledwo co na wolnych i zaraz gasł, włożyłem krokowy i chodził normalnie. szukaj nieszczelnosci, na 100% to wina lewego powietrza ;)

[ Dodano: 2008-05-11, 23:52 ]
Scrash pisze:Wczesniej jak bylo wszystko ok a przyslonilem mu dolot to od razu gasl
dlatego ze nie mial nieszczelnosci i wogole nie dostawał powietrza ;)

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Przelozylem cewke nic nie dalo
Sprawdzilem kolektor dolotowy (pedzelek denaturat) nie ma nieszczelnosci.
Gdzie jeszcze moze ciagnac lewe powietrze.
Co jeszcze moze byc grane ?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Scrash,
Scrash pisze:Membrana wyglada prawie jak nowa.
Co nie znaczy, że nie jest zesztywniała; jeśli tak by było, to masz zjawisko zbyt bogatej miesznki gaz/powietrze, bo taka membrana nie domyka w sposób właściwy zaworka gazu w reduktorze. Z tym lewym powietrzem, to może poniechaj... ;)

[ Dodano: 2008-05-12, 12:12 ]
Scrash,
Scrash pisze:sonde, pracuje ok ale na benie bo na lpg nie da sie sprawdzic
A to niby dlaczego, skoro nie tak dawno temu w ramach serwisu mojej instalki u gazownika, sonda na gazie pulsowała, aż miło? Jednego, czego nie wymieniłeś - to świec...i tu może tkwić diabełek :evil:
myśleć...też bym umiał!

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ustesterka naprawiona.
Sprawdzilem miernikiem praktycznie kazdy czujnik, kazdy kabelek, elektrozawory,zmienilem cewke, filtr gazu, sprawdzilem membrane (nie byla sztywna, byla jak nowa). Gaz lecial iskra byla a nie palil.
Taka pierdola , ze az wstyd sie przyznac.
W mikser mam wkrecone plastykowe kolanko na ktore dochodzi waz doprowadzajacy gaz.
Nawinalem na nie tasme izolacyjna zeby ciasniej na wezu siadzialo. Tasma izolacyjna sie po 2 miesiacach zeslizgnela i zablokowala mi kolanko. Brakowalo gazu.
Jutro sprawdze szczelnosc i wyreguluje gaz.
Sprawdzajac te wszystkie zeczy w poszukiwaniu usterki przynajmniej wiem ze wszystko dziala jak nalezy.
Dzieki za wszystkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam ja mam problem tego typu że zalalem gazu za 20zl zrobilem 150km i jeszcze jezdzi zagladalem nawet do zbiornika gazu a na liczniku bylo 0 czyli tak jakby nie bylu juz gazu czy jest mozliwosc ze bierze mi paliwo? :( bez przelaczania

ODPOWIEDZ