Gaśnie na rozgrzanym silniku po odpaleniu 1,8 8V

porady i pomoce
tomek_tz

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 21 sty 2008, 16:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa,Biskupiec
Kontakt:

Gaśnie na rozgrzanym silniku po odpaleniu 1,8 8V

#1

Nieprzeczytany post autor: tomek_tz »

Witam.Asterka F moich rodziców 1,8 8V 92r + LPG II gen BRC nie chce smigac na gazie gdy sie uruchomi rogrzany silnik i przerzuci na gaz -silnik gaśnie,a na benzynie jeździ bez problemu.Z zimnym silnikiem nie ma tego problemu. Po wylaczeniu zaplonu mozna zapomniec o jeździe na gazie,chyba ze po przejechaniu kilku kilometrow-wtedy daje sie przerzucic na gaz.Mial ktos moze podobny problem?Pozdrawiam
Opel Astra F CDX 1.8 16V + LPG

Boże daj mi pewną rękę i bystre oko,abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

tomek_tz, Powodem mogą być membrany w reduktorze, zwłaszcza przymykająca zaworek gazu wewnątrz - zesztywnienie ze starości. Czy kiedykolwiek były spuszczane z reduktora zanieczyszczenie oleiste? Śruba do wykręcenia z przodu, w dolnej części reduktora. Także dawno nie wymieniane świece, kable WN... :oops:
myśleć...też bym umiał!

tomek_tz

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 21 sty 2008, 16:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa,Biskupiec
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tomek_tz »

Z tego co wiem byl tylko filterek gazu przeczyszczany .Instalacja ma ponad 5 lat i nigdy nikt nie odzywal sie do membrany itp.Kable i świece jeszcze są ok.Oprócz filterka nie bylo nic innego wymieniane i czyszczone.Takze bardzo mozliwe jest to,że to wina membrany.Będzie trzeba coś z tym zrobić.Dzięki
Opel Astra F CDX 1.8 16V + LPG

Boże daj mi pewną rękę i bystre oko,abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody.

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

Mialem ten sam problem,wez sprawdz kable przy filtrze i parowniku,poprostu sprobuj je na nowo powpinac,u mnie byly poluzuwanie i cos tam nie stykalo

ODPOWIEDZ