lpg blitz sonda lambda i check engine

porady i pomoce
Gość

lpg blitz sonda lambda i check engine

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam

mam maly rebus. mam astre 1.6 c16se z instalacja blitz lpg. rebus polega na tym ze nie jedzie jak powinna. kable swiece sa oki. zaczalem podejrzewac lambde bo mi kilka razy checka wywalilo. odczytalem errory z kompa i wyszlo ze lambda. skasowalem kompa (odpiecie akku). check sie juz nie zapala. ale auto muli. odpialem sonde i check mi sie nie zapalal. nie kumam o co chodzi? chyba jak odpinam sonde lambda to check powinien mi sie zapalic. (pisze o jezdzie na pb)

z rury nie mam czarnego dymu. jestem caly glupi. filtry, olej funkiel nowka.

czy brak checka przy jezdzie na pb przy odpietej lambdzie to normalne?

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

ten check to raz się zapala a raz nie. Mi teraz niby też wyskoczyło, że mam lambdę uszkodzoną, zresetowałem kompa i jest okej, narazie nie pokazuje błędu. Ale pojeździj trochę czyli ze 2 dni i jak Ci wywali znowy lambdę to ją wymień. Pozdrawiam

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dla mnie najdziwniejsze jest to ze jak jezdze z odpieta lambda to mi bledu nie wywala. moze wogole gazownicy mi ja odcieli. czy istnieje taka mozliwosc? aa lampka jest sprawna ;)

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dresat »

adam1004a, W poprawnej instalacji powinna być użyta funkcja "emulacja sondy"; to jest oszukiwanie komputera auta, aby "myślał", że silnik pracuje na benzynie. Masz sekwencję, czy II-gą generację - taką za 1500zł?
myśleć...też bym umiał!

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

jestem poczatkujacym zmotoryzowanym ;) 1 auto :) takze brak mi wiedzy. to co wiem/wyszukalem w necie. mam 2 generacje brc blitz (najprostrza z komputerem - emulacja lambda) zastanawia mnie to ze jak jade na benzynie to sie chceck engine nie buntuje (nie pali sie ) jak nie ma podpietej lambdy. z opisow czytalem ze komp gazowy tez potrzebuje sygnalu z lambdy. wogole mi sie chceck nie zapala - dziwne wg mnie bo wydawalo mi sie ze jak nie ma lambdy to powina sie swiecic kontrolka jak lambda jest odpieta, przy gazie rozumiem ze jest "oszustwo", ale na beznynie powinno migac

ss11

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 22 mar 2008, 18:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ss11 »

Witam ! Założyłem gaz z 2 miechy temu zaraz po kupnie samochodu. Dzwoni do mnie pan i mówi że instalacja założona i że prawie wszystko gra tylko że jest uszkodzona LAMBDA i w ogóle nie działa a powinna (instalacja IIgeneracji) Odebrałem samochód, jeżdził na gazie ,pojechałem kupiłem sonde, wymieniłem i pojechałem na regulacje do gazownika. Pan podłączył kompa i powiedział że teraz działa i może wyregulować. CHECK zaświecał się i gasł jak troche przejechałem zarówno przed wymianą jak i po, dlatego zaślepiłem EGR i od tej pory mam spokuj z CHECKIEM. Wiem jedno że na benzynie przed wymianą sondy auto paliło jak smok! Jak pdjedziesz do gazownika i podepnie pod kompa to odrazu ci powie czy sonda działa czy nie.

ODPOWIEDZ