Poszukuje DOBREGO gazownika (gaz do Astra G 1.6 16v)

porady i pomoce
Mas

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2007, 18:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Poszukuje DOBREGO gazownika (gaz do Astra G 1.6 16v)

#1

Nieprzeczytany post autor: Mas »

Witam
poszukuje jakiegoś dobrego gazownika ponieważ przymierzam się do założenia gazu dlatego prosiłbym o opinie ludzi ze Śląska gdzie zakładali gaz, jaka instalacja, ceny itd.
A jaką najlepiej założyć dla mojego silnika 1,6 16v xel16x
..::Moja Astra::.. [External Link Removed for Guests]

szymik

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: szymik »

Mas pisze: prosiłbym o opinie ludzi ze Śląska gdzie zakładali gaz, jaka instalacja, ceny itd.
A jaką najlepiej założyć dla mojego silnika 1,6 16v xel16x
Do Twojego silnika oczywiście sekwencja. Gdy ja orientowałem się przed założeniem instalacji z kilku źródeł polecono mi ten zakład w Skrzyszowie koło Wodzisławia Śląskiego: [External Link Removed for Guests] . Założyłem tam swoją sekwencję, więc cena to ok. 2800zł. Jeżdżę 5 mies i jestem zadowolony. Trzeba się odpowiednio wcześniej umawiać, bo miał spore obłożenie. A na czas naprawy dostajesz samochód zastępczy.

Mas

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2007, 18:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mas »

szymik pisze:Założyłem tam swoją sekwencję, więc cena to ok. 2800zł
A jakiej firmy jest owa sekwencja:
Aktualnie oferujemy naszym klientom instalacje gazowa sprawdzonych marek następujących producentów:

* Prins
* BRC
* Tomasetto
* Zavoli
* Landi Renzo
* AC
* KME
* AEB
* AGC

Którą byście mi polecili marke??


I jakie jest teraz zużycie gazu a jakie było zużycie benzyny przed założeniem instalacji gazowej oraz ile trwa taki montaż instalacji?
..::Moja Astra::.. [External Link Removed for Guests]

szymik

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szymik »

Mas pisze:A jakiej firmy jest owa sekwencja
Oni robią instalakę, ale nie jednaj firmy - jak z właścicielem rozmawiałem, to powiedział, że wybiera najbardziej niezawodne elementy poszczególnych firm (takie z powodu, których jest najmniej reklamacji).
Mas pisze:Którą byście mi polecili marke??
Gdy ja czytałem przed instalacją, to w większości na forach poleca się BRC, a potem ElpiGaz czy coś takiego.
Mas pisze:I jakie jest teraz zużycie gazu a jakie było zużycie benzyny przed założeniem instalacji gazowej oraz ile trwa taki montaż instalacji?
U mnie jest tak jak wg teorii (około 20-25% więcej gazu niż benzyny). Było 6,5l. benzyny teraz jest do 8l. gazu.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dresat »

szymik,
szymik pisze:Oni robią instalakę, ale nie jednaj firmy - jak z właścicielem rozmawiałem, to powiedział, że wybiera najbardziej niezawodne elementy poszczególnych firm (takie z powodu, których jest najmniej reklamacji
Natomiast w instalacji firmy "Elpigaz" z Gdańska [External Link Removed for Guests] masz wszystko marki "Elpigaz". Jak w moim profilu ;)
myśleć...też bym umiał!

Mas

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2007, 18:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Mas »

Napisałem e-mail do tej firmy [External Link Removed for Guests]
i odpisali mi coś takiego, wydaje mi się że lepszym rozwiązanie będzie ta firma którą mi polecasz Szymik


Witam



Montaż instalacji do pana auta będzie kosztować 2.350 zł (Instalacja jest firmy GasTech) ze zbiornikiem w koło(sekwencyjny wtrysk gazu).

Jeżeli chodzi o zamontowanie korka tam gdzie jest wlew paliwa jest to możliwe pod warunkiem , że jest tam miejsce i możliwość , trzeba to zobaczyć na miejscu a koszt takiego wlewu to cena 100 zł.



Jeżeli chodzi o sprzedaż ratalną jest u nas dostępna , a samochód na montaż trzeba zostawić na 1 dzień.
..::Moja Astra::.. [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Bobola

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 17:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: knurów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bobola »

szukaj dobrego gazownika w obrebie Gliwic {przeglądy, koszt ewentualnych napraw i regulacji} mogę Ci polecić warsztat w Zabrzu na ul. Galla 16, boczna Wolności na wysokości st. BP jadąc od Chorzowskiej skręcasz przez tory i jedziesz prawie do końca tej ulicy i po lewej stronie masz ten warsztat.

Wunsch

#8

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

Mas pisze:Witam
poszukuje jakiegoś dobrego gazownika ponieważ przymierzam się do założenia gazu dlatego prosiłbym o opinie ludzi ze Śląska gdzie zakładali gaz, jaka instalacja, ceny itd.
A jaką najlepiej założyć dla mojego silnika 1,6 16v xel16x
Kolego jeśli miałbyś ochotę przejechać się do Krakowa, to polecam Ci gaziarzy na ulicy Garsena 30 (sieć Elpigazu). Sam założyłem tam sekwencję do mojej Astry i jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem 2500zł. Zostawiłem autko o 8 rano, a o 14 było już gotowe. Obsługa miła i konkretna. Starannie wykonane. Połączenia do centrum niezłe. Więc czas można poświęcić np. na spacer lub kawe na Rynku. Jeśli będziesz zainteresowany, to szczegóły chętnie napiszę Ci na priv.
Pozdr,

Mas

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2007, 18:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Mas »

dziękuje wszystkim za pomoc ale jednak założę instalke w firmie którą mi polecił szymik jest ona z tego co się dowiedziałem godna uwagi i dość blisko.
Po montażu wkleję fotki z przeprowadzonych prac :P
..::Moja Astra::.. [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Lipster

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2008, 11:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Lipster »

napisz czy spadła Ci moc i jak ze spalaniem :)

ODPOWIEDZ