Wysokie spalanie LPG w Astrze C20NE

porady i pomoce
kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: kargul »

A jak samochod jest na benzyne i smierdzi benzyna to tez jest nieszczelnosc ?? Gaz ma to do siebie ze czasem smierdzi...Wszytsko zalezy od tego jakiego gazu sie zaleje...Dzisiaj zalalem gaz z auchana i nie dosc ze zaczelo mi smierdziec to odciecie przesunelo mi sie na 4 tys obrotów :( Powyzej tej liczby auto juz nie ciagnie...tak jakby mu gazu braklo...
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: dresat »

kargul,
kargul pisze:A jak samochod jest na benzyne i smierdzi benzyna to tez jest nieszczelnosc ?? Gaz ma to do siebie ze czasem smierdzi
Jak samochód jest na benzynę i śmierdzi, to niestety, ale też jest nieszczelność! Wybacz, ale z lpg mam do czynienia od połowy 90-tych lat i NIGDY nie śmierdział mi gaz, jeśli wszystkie połączenia były szczelne. A co do gazu z Auchan: no cóż..."mniej zapłacisz - gorzej pojedziesz". Trzeba pamiętać, że latem są odwrócone proporcje propan-butan, czyli jak zimą było 60% propanu i 40% butanu, to teraz jest odwrotnie: 40% propanu i 60% butanu i stąd niekiedy zakłócenia zwłaszcza, gdy w mieszalni tańszego butanu dadzą jeszcze ciut więcej. Wzrasta też zużycie. ;)
myśleć...też bym umiał!

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kargul »

dresat, Wszystko ok...Ale przykladowo..Przekrecisz kilka razy kluczyk w stacyjce..Swiece sie zaleja..i chcac nie chcąc nieszczelnosci nie ma a benzyna musi smierdziec bo silnik jest zalany ;)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: dresat »

kargul, Szczerze mówiąc...jakoś do tej pory, przez wiele lat jeżdżenia nie miałem sytuacji, abym miał kłopoty z zapłonem, oprócz początków zimy, gdy akuś lubi sobie paść znienacka i ładowanie przywraca mu myślenie, do czego pod maską sterczy... :mrgreen:
myśleć...też bym umiał!

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

kargul pisze:benzyna musi smierdziec bo silnik jest zalany
Nie ma prawa :!: gdyby tak było podusilibyśmy się w naszych autach dawno :shock:

Dobrze radzę- słuchajcie dresata ten człowiek dużo wie(poczytajcie inne jego posty) o LPG. Pozdro...

Jorge_Kampos

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2008, 18:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Jorge_Kampos »

A właśnie że ma prawo śmierdzieć i mam na to dowód. Właśnie wczoraj wróciłem z regulacji LPG. Instalacja jak najbardziej szczelna. Zapach gazu to wina dziurki w tłumiku który przy zawirowaniach w powietrzu dostaje się do nadmuchu. Ale mój problem był inny. Wymieniłem filtr powietrza, kopułkę, palec, sprawdzili szczelność i wyregulowali. O dziwo... spalanie spadło do 14 l/100 km. Ale to wciąż o wiele za dużo. W Nidzicy jeździ kilka C20NE z gazem i im pali około 12l, i to są stare dorżnięte auta. A mój sprowadzony z Niemiec w 2007 od pierwszego właściciela, ja jestem drugim właścicielem . Nie zapier..... , jeżdżę wolno i pali 14. Od czego to teraz może zależeć?? Moę kupić nowy parownik???? Proszę wszystkich o wypowiedzenie się.
Pozdro ;)

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Jorge_Kampos,
Jorge_Kampos pisze: A właśnie że ma prawo śmierdzieć i mam na to dowód. Właśnie wczoraj wróciłem z regulacji LPG. Instalacja jak najbardziej szczelna. Zapach gazu to wina dziurki w tłumiku który przy zawirowaniach w powietrzu dostaje się do nadmuchu.
Tylko ,że Twoje "prawo śmierdzenia" ma uwarunkowania pochodzące od usterki mechanicznej - choć co ma dziurka w tłumiku - którym? - do śmierdzenia omawianego w wątku??? Co do parownika - jeśli ma przejechane w instalacji powyżej 80kkm, to membrany powoli mogą być zesztywniałe. Jak dawno temu świece wymieniałeś? 8)
myśleć...też bym umiał!

ODPOWIEDZ