Nie jezdzi na gazie!!

porady i pomoce
dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: dresat »

bartobbb,
bartobbb pisze:pozatym czy po wymianie membran spalanie się zmieni? Spadnie?
Spadnie, ale nie od razu. Membrany muszą "się ulożyć" tak mniej więcej 1000 km wystarcza. Odnoszę wrażenie, że w regeneracji reduktora upatrujesz "Cudu Nad Olzą"...dobrze mówię co do rzeki?
bartobbb pisze:Bo po co by byly zestawy naprawcze?
No cóż...aby można było zarobić parę groszy. Są też znacznie tańsze opony bieżnikowane...założyłbyś? One są jak te zestawy naprawcze - na potrzebę chwili. :lol:
myśleć...też bym umiał!

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

nie no cudu nie oczekuje, a jedynie poprawy i dzialania, bo obecnie się tak przytkal że już nie dziala gaz, nie wlącza się wogóle.
A co do tych regulacji? Bo membrany muszą się ulożyć, czyli rozumiem że będą potrzebne częste regulacje? Że jedna, czy dwie nie wystarczą, co?

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

ile twoja instalacja ma lat? dziwie sie ze membrany Ci padly
Bylo C16SE,nastepnie C20XE a teraz Honda Civic 7 gen TypeR K20A2

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: dresat »

bartobbb,
Że jedna, czy dwie nie wystarczą, co?
Po przejechaniu wspomnianego przeze mnie 1000 km zwykle wystarcza jedna, korygująca ilość gazu regulacja. Mam taki sam silnik, a moja Elpigazowa instalacja przez trzy lata przeszła tylko dwie regulacje - po 1000 km i jakieś 3 tygodnie temu, z diagnozą o wymianie reduktora pod kątem membran, bo użycie zestawu naprawczego, to jak ze wspomnianymi oponami bieżnikowanymi-"nalewkami", jak to niektórzy mówią...U mnie przebieg, to ok. 100tkm i spalanie gazu powoli wzrasta. Widzę, że bardzo nurtuje Cię ilość regulacji - z czego to wynika? Regulacje są po to , aby ustawić optymalne warunki pracy instalacji; zatem szkoda kaski na nie? :shock: :D
myśleć...też bym umiał!

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: venom »

Z teorii zakładu montującego instalacje gazowe wynika, że regulacje robi sie po każdej wymianie filtra powietrza/gazu ;)

W moim chcieli wszystko wymienić pod rygorem utraty gwarancji - debilizm totalny ;)
Czyli olej, świece, filtry.... Po tej akcji była to moja ostatnia wizyta u tych pseudo gazowników.

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

Dobra ja już wszystko wiem, rozmawialem też z gazownikiem i wszystko dokladnie mi wyjaśnil, więc wiem co mi potrzeba :mrgreen:

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: venom »

bartobbb, wiesz to sie podziel zdobytą wiedzą ;)
Obrazek

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

dresat pisze:wymianie reduktora pod kątem membran
Byłem u jednego gazownika u siebie i powiedział mi coś takiego: wymiana membran to jazda na ok 20 000 km, Koszt zestawu wycenil na ok 150zł, nie zapytałem czy to z wymianą, (na allegro widziałem zestawy za ok 60zł), zaś do wymiany reduktora na nowy powiedział że tak spokojnie się przejedzie ok 60 000 km, koszt reduktora podał na ok 250 zl, również nie pytałem czy z wymianą, jedneak róznica w cenie nie aż tak duża bo jest to z reduktorem o 40% drożej, ale 300% więcej kilosów. zgłupiałem u niego i sam nie wiem teraz czy membrany wymieniać czy reduktor, chodź zamiar mam jeździć tym samochodem ok roku, no zawsze może się coś zmienić na dłuże użytkowanie auta lub dłuższe.:lol:

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

mi wycenil koszt membran z wymianą na 200zl a co do reduktora to taki lepszy powiedzial że kosztuje coś kolo 300zl a jeszcze wymiana. Nie wiem czemu po robocie membran przejedzie się dużo mniej, jak te same membrany są w nowym reduktorze a na nich przejedzie się 3 razy więcej. Nie rozumiem tego. Mój gazownik stwierdzil że nie ma sensu bawić się w nowy reduktor, że lepiej wymienić te membrany, na to samo wyjdzie a taniej, tak mi powiedzial, więc go slucham. Powiedzial że wyreguluje mi po wymianie membran, a potem do tygodnia zrobi mi drugą regulacje jak membrana troche pochodzi, wskoczy na swoje miejsce i się uloży. Mówi że to nie trzeba ileś km przejechać tylko pare dni troche pojeździć, że musi troche podzialać i gotowe, potem regulacja i spokój na nastepne kilometry.
Też widzialem na allegro zestawy naprawcze za 40-60zl a reduktory za ok 200zl, mój gazownik jednak zaopatruje sie na hurtowni i wycenia membrany na 130zl i reduktor na coś ok 300zl, mówi że na allegro się już przejechal i nie chce ryzykować.
Też sam już nie wiem co z tym zrobić, dlatego już nie kombinuje tylko powierzam to gazownikowi, on ma w tym większe doświadczenie, więc jak uważa że wymiana membran jest bardziej oplacalna, że przejade na tym podobnie jak na nowym reduktorze, to niech to robi. Liczy sobie ile liczy, trudno. Jestem zdany na niego, zobaczymy jak zrobi, jak auto będzie się sprawować, ile palic, na ile wytrzyma...
Jestem dobrej myśli że się nie przejade na nim, a co będzie to będzie, sam już jestem tak zmieszany, że już wole się tym nie zajmować, a powierzyć to komuś z doświadczeniem

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: dresat »

bartobbb,
bartobbb pisze:Jestem dobrej myśli że się nie przejade na nim, a co będzie to będzie,
Zatem "niechaj moc będzie z Tobą"...Gdy już trochę pojeździsz i się poregulujesz - opisz spostrzeżenia i inne doznania, finansowe także; obiecujesz? 8)
myśleć...też bym umiał!

ODPOWIEDZ