Nie jezdzi na gazie!!

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Daniel198913

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nie jezdzi na gazie!!

#1

Nieprzeczytany post autor: Daniel198913 »

Witam
Mam taki problem ze astra przestała palić na gazie ,przy ruszaniu ze świateł zaczął mi sie dławić jakby konczył sie gaz przełączyłem na benzyne,wszystko ok po zatankowaniu dalej to samo jakby wogóle nie dochodził gaz . Na benzynie wszystko ok ,po przełączeniu na gaz odrazu gaśnie.Próbowałem przełączyć przy wysokich obrotach i ciągle to samo,w czasie jazdy równierz.

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

a u mnie ,natomiast o dziwo jak gazu zatankuję i benzyny i jeżdzę na samym gazie to jednocześnie też benzynę pobiera :shock: :shock: tzn jadę a w pewnym momencie dławi się silnik, i jadę jak "raper" jak by to były już oznaki że kończy się paliwo..,co to może być?? I zauważyłem że więcej mi na km.. paliwa pali moja asterka :? Jak to możliwe że jeżdzę na /niby gazie włączonym/ a kiedy go brakuję przełącza na benzynę i o dziwo jej też resztki// a tankowałem ją 2 dni temu,i nie jeżdziłem do tej pory na niej../ a i to jej mało :shock:

[ Dodano: 2008-07-02, 07:55 ]
czy to możliwe że niby jest przełączone na gaz,i kontrolka świeci od gazu itp ,a jeżdzę i to na benzynie?? Jak to sprawdzić? aha nadmienie że automatycznie mi się przełącza ..co do gazu/beznzyny oraz ręcznie też mogę kliknąć guzik i mam gaz/benzyna....kurcze chyba namieszałem ,ale może będziecie wiedzieć o co mi chodzi :/
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Daniel198913, Do wymiany prawie na pewno filterek gazu; groszowa sprawa.
myśleć...też bym umiał!

pawel9002

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:44
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pawel9002 »

alfa78 pisze:a u mnie ,natomiast o dziwo jak gazu zatankuję i benzyny i jeżdzę na samym gazie to jednocześnie też benzynę pobiera :shock: :shock: tzn jadę a w pewnym momencie dławi się silnik, i jadę jak "raper" jak by to były już oznaki że kończy się paliwo..,co to może być?? I zauważyłem że więcej mi na km.. paliwa pali moja asterka :? Jak to możliwe że jeżdzę na /niby gazie włączonym/ a kiedy go brakuję przełącza na benzynę i o dziwo jej też resztki// a tankowałem ją 2 dni temu,i nie jeżdziłem do tej pory na niej../ a i to jej mało :shock:
możliwe, że trzeba wymienić sterownik od przełączania benzyna/gaz, moja astra też tak skakała i często gasła, a najlepiej wybierz się do jakiegoś dobrego fachowca od LPG
pzdr. :D

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

możliwe, że trzeba wymienić sterownik od przełączania benzyna/gaz,
to znaczy chodzi ci o ten mały przełącznik co się przełącza gaz/benzyna zamontowanym w środku auta? czy jakiś specjalny sterownik..? bo on jak widzę to normalnie świeci zielone to gaz,czerwony kolor benzyna :/ ale może i to oszukuję :roll: więc podjadę do fachowca, LPG :| ale i to mi cos nie pasuję bo zauważyłem że więcej paliwa pali moja asterka,jak wcześniej :(
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

pawel9002

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:44
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pawel9002 »

dlatego napisałem żebyś pojechał do DOBREGO fachowca on powinien wiedzieć o co chodzi

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

Daniel stawiam na elektorozawor,zapchal ci sie syfem i nie odbija !!

ciaho

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobra
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ciaho »

a ja słyszałem (nie wiem czy to prawda) że instalacje gazową należy regulować w stacji montującej gaz przed i po zimie gdyż gaz na zimę musi być inny niż na lato nie wiem czy to prawda więc jeżeli nie to mnie poprawcie

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

ano prawda to jest
Bylo C16SE,nastepnie C20XE a teraz Honda Civic 7 gen TypeR K20A2

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dresat »

ciaho,
ciaho pisze:gdyż gaz na zimę musi być inny niż na lato
Trochę inaczej jest z tym gazem: na zimę proporcje propanu i butanu w mieszaninie wynoszą 60% propanu i 40% butanu; latem jest to odwrócone, co nie znaczy, aby przed zimą i przed latem jeździć na regulacje - pod jakim kątem? Nigdy takich regulacji nie praktykowałem.
myśleć...też bym umiał!

ODPOWIEDZ