przeglad auta z gazem

porady i pomoce
Gość

przeglad auta z gazem

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam,

Dzis chcialam zrobic przeglad mojego auta bo 10.07 mija mu termin. Pojechalam i dowiedzialam sie, ze nie mam jakiegos papierka z IT ktory jest konieczny. Czy ktos wie o co moze chodzic?? Zaznacze, ze nie jest to pierwszy przeglad po instalacji gazu, mam papiery z pierwszego przegladu gdzie sa podane nr. zbiornika, do kiedy jest wazny itd.

Poprzedni wlasciciel ma jeszcze poszukac czy nie ma jakis papierkow od gazu z mojego Łosia w dokumentach innych samochodow... Producent zbiornika powiedzial, ze moze mi wyslac kopie dokumentow zbiornika ale o co chodzi z tym IT??

Przepraszam, jezeli nie tym dziale napisalam co trzeba ale nie bardzo wiedzialam gdzie indziej, a nie znalazlam nic podobnego... a troche mnie nagli czas bo mialam wyjechac w ta sobote i nie wiem co z przegladem.

[ Dodano: 2008-07-02, 21:48 ]
Przepraszam, a moze chodzilo o TDT czyli homologacje zbiornika?? Bo troche ten Pan mi cos dziwnie tlumaczyl...

pawelk

#2

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

tak chodzilo o homologacje, jedz do innej firmy, posciemniaj, postaw flaszke i bedzie pieczatka:)

Usunięty użytkownik 5195

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Mi też w poprzednim samochodzie wymyślali przy przeglądzie gazu.
Moja rada jest taka: Jedź do innej stacji, wszystko pewnie pójdzie bez problemu.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

pawelk pisze:homologacje
Weź ze sobą atest zbiornika(jego ważność to 10 lat dlatego diagnosta chce zobaczyć czy jeszcze ważny). Jeżdżenie po innych nic nie pomoże...Pozdro..

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Zadzwonilam do poprzedniego wlasciciela, zdziwil sie, bo jego o nic nie prosili, stwierdzil, ze cos gdzies chyba widzial i zona poszuka ;) Gorzej jak nie znajdzie. Mam papierek z pierwszego przegladu po zainstlowaniu gazu tam sa wszystkie jego numerki, do kiedy ma ważność itd.

Siedze troche z pasji w branzy przeciwpozarowej wiec mimo, ze jestem baba panikujaca wiem, ze moge wystapic o duplikat tylko, jakby to powiedziec....hmmmm....czas mam troche ograniczony, bo tylko jutrzejszy dzien (w sobote musze wyjechac w drugi kraniec kraju). Rano sprobuje pojechac na inna stacje, chociazby z tej przyczyny, ze na tamtej Pan potraktowal mnie tak uprzejmie jak.... ciezko mi to okreslic bo nawet w skarbowce i w urzedzie dzielnicy Panie sa przemile. Przyzywczajona do tego, ze na stacji benzynowej nawet sama nie tankuje bo zaraz obsluga to robi za mnie, nie wspominajac u uprzejmym pytaniu "a klape potrafi Pani otworzyc??" - chyba musze wygladac na specjalnej klasy idiotke - mialam nadzieje, ze tamten Pan mi wytlumaczy jak przystalo na idiotke jakiego papierku mi brakuje :/, ale coz.... spodziewalam sie tego po stacji w takim miejscu :/

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: voytek »

witam kolegow temat troszke stary ale ja mam podobny problem z przegladem.. jakis czas temu chcialem podbic przeglad a gosc mi mowi ze mi brakuje wlasnie jakiegos papierka odnosnie zbiornika troszq sie zdziwilem bo w zeszlym roku przy przegladzie (na tej samej stacji) nie chcieli ode mnie tego papieru.. i tez zabardzo nie wiemo co w tym kaman powiedzial ze bez tego mi niepodbije (po krotkiej negocjacji sie udalo) hehe ae problem jest nadal... czyli teraz trzeba sie postarac o ten dduplikat?? czy co? z tych papierow to mam :
1. "wyciag ze swiadectwa homologacji sposobu montazu instalacji do zasilania gazem"format A4
2."poswiadczenie wykonania i badania samochodowego zbiornika LPG (taka mala karteczka )
3. no i ten papier ze zawor zwrotny jest sprawny (ze stacji LPG) czyli barakuje jeszcze cos??

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

voytek pisze:wykonania i badania samochodowego zbiornika LPG
... to masz od producenta ??? Na tym powinna być data.. od niej zbiornik ma ,,ważność'' 10 lat - potem do wymiany....Jeśli instalacja była montowana ,,dawno'' to diagnosta może podejrzewać, że zbiornik jest do wymiany... dlatego błaznuje...

...zrób i wrzuć może fotki tych papierów...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

urfel

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:21
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: urfel »

Witam,

Podepnę się pod temat bo też jestem w trakcie przeglądowania. Mam butlę firmy ATRAMA, a do niej mam jakieś poświadczenie wydane przez producenta na którym jest data badania, numer butli (jeszcze kilka informacji jak pojemość, rozmiar itd.), a na koniec informacja, że butla jest ważna 10 lat. Jednak ten dokument jako że ATRAMA jest firmą Litewską, jest w językach angielskim, włoskim, rosyjskim (czy litewskim, nie wiem czy jest taki), ale nie w polskim i diagnosta mówi że jemu to nic nie daje....
Na świadectwie homologacji napisane jest, że dołączony jest dokument TDT-202/05, ale na tym od ATRAMY nie ma takiego numerka, a od firmy która mi to montowała też niczego innego nie dostałem.
Na stronie TDT jest informacja o wydawaniu duplikatów poświadczeń, ale wśród wymienionych producentów butli są wymienieni tylko polscy.
Ja już w takim wypadku nie wiem co mam zrobić...
Przede wszystkim dbać...

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

urfel pisze:nie wiem co mam zrobić...
... pierwszy krok to wizyta u innego diagnosty.... może przejdzie...
... ile upłynęło lat temu zbiornikowi :?:
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Najprosciej bedzie jak popytasz znajomych czy nie maja znajomego mechanika, ktory nie ma znajomego w stacji diagnostycznej ;)
Ja bym tak zrobil powaznie.

Pewnie sie to nie spodoba sluzbistom :lol:
Obrazek

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ