wyłączanie się gazu

porady i pomoce
Awatar użytkownika
garnus

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: biala
Kontakt:

wyłączanie się gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: garnus »

Witam
jestem, ostatni mniej, szczęśliwym posiadaczem opla astry I 1,4 z 1993r. Zamontowałem w listopadzie gaz i było ok do początku marca. Podczas jazdy diody na przycisku od gazu zaczynały migać i gaz przełączał się na benzynę. Przegazowanie powodowało bezproblemowy powrót na gaz. Sytuacja w ostatnich dniach jest coraz gorsza. Dojerzdżam do pracy 50km i podczas tego dystansu przełącza się z 10-20 razy. Nie ma różnicy czy ciepły silnik czy zimny. Gazownik sprawdził i wyłączył czujnik temp. Dalej to samo. Kazał mi wymienić świece,kable,palec,kopułę. Dalej nic. Twierdzi, że to coś z zapłonem. Może macie jakieś pomysły.
pozdrawiam

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

garnus, Wszystko, co można doradzić, to inny gazownik. Samoczynne przełączanie na gaz może świadczyć o zbyt ubogo ustawionej mieszance gaz-powietrze. Silnika nie kazał wymienić? Spróbuj nieco odkręcić śrubę u góry reduktora, na przedniej ściance, a jeśli masz śrubę na wężu, to też nieco ją odkręć. :D
myśleć...też bym umiał!

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Może być też problem z elektryką. Sprawdź kable, wtyczki, wymień bezpiecznik w kostce w podszybiu. Upewnij się, że masz zdjęta gumę łącząca wlot pojemnika z filtrem powietrza od grilla. Kiedyś ją tak z głupia założyłem i mieszanka zła była i mi się gaz non stop wyłączał. Te zabiegi nic nie kosztują a często pomagają. Zacznij od tej gumowej rury.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Tomek_0181,
Tomek_0181 pisze:Upewnij się, że masz zdjęta gumę łącząca wlot pojemnika z filtrem powietrza od grilla.
Popieram, popieram! U mnie, gdy instalacja była zakładana, tę czynność wykonano jako pierwszą, zakładając na koniec uwolniony wlotu powietrza elastyczną "alumniniopochodną" rurkę z odwróceniem jej w kierunku podszybia. Dopiero wtedy była wykonana regulacja z użyciem komputera.
myśleć...też bym umiał!

ODPOWIEDZ