Duże spalanie [Astra 93 rok 1.8 8v]

porady i pomoce
czr1.8nz

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 lut 2008, 16:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: K-ce
Kontakt:

Duże spalanie [Astra 93 rok 1.8 8v]

#1

Nieprzeczytany post autor: czr1.8nz »

Witam.
Mam problem z dużym spalaniem gazu w mojej astrze. Pali mi od 13 w góre nieraz 15-16 litrów teraz pali częściej to 15,w astrze robiłem regeneracje parownika zmienialem elektrozawór filtr powietrza jakieś 8 tyś km temu, nowe świecie i przewody, co to może być, poratujcie mnie bo już nie wytrzymuje :DDD

Michu

Astro-maniak
Posty: 747
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jarocin Wielkopolska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Michu »

a moze masz układ walniety . Jakiej firmy masz LPG

czr1.8nz

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 lut 2008, 16:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: K-ce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: czr1.8nz »

Lovato, mam szefa gazownika probowalismy roznych ustawien i nic, nie wiem co moze byc nie tak on tez juz rece rozklada.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dresat »

czr1.8nz, Wszystko, co jeszcze można zrobić, to użyć nowego, najlepiej nie Lovato parownika i sprawdzić, jakie będzie spalanie. Twoja instalacja, to II-ga generacja z silniczkiem krokowym i komputerkiem gazu, czy "adaptacja" I-szej generacji ze śrubą/registrem? Na mojej instalce - vide profil - musiałbym się (lub czasami syn) nieźle przyłożyć, aby mi tyle paliła. :D
myśleć...też bym umiał!

czr1.8nz

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 lut 2008, 16:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: K-ce
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: czr1.8nz »

Mam register a czy to druga generacja to nie mam pojecia

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dresat »

czr1.8nz,
czr1.8nz pisze:mam szefa gazownika
Zatem szef-gazownik powinien wiedzieć, jakie są składniki II-giej generacji? Wymieniłem je w poście o 19:42... ;)
myśleć...też bym umiał!

czr1.8nz

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 lut 2008, 16:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: K-ce
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: czr1.8nz »

No dobra, z tego wnioskuje ze mam opcje numer 2 czyli registerek i ta adaptacja, bo nie mam zadnego komputerka oraz krokowca, a teraz nasuwa sie pytanie, co moze byc przyczyna duzego spalania czy cos w silniku, tzn np ze nadaje sie do remontu?

[ Dodano: 2008-07-29, 00:16 ]
Tzn jezeli samochod ma slaba kompresje to moze wiecej gazu palic ?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dresat »

czr1.8nz,
czr1.8nz pisze:Tzn jezeli samochod ma slaba kompresje to może wiecej gazu palic ?
Jeśli silnik ma słabą kompresję (mierzona?), to oczywiście, że może więcej palić. Inna - z wielu - przyczyna, to może być źle dobrany mikser do pojemności silnika. Przy mojej instalacji zbliżenie się do 10/100 powstaje przy krótkich jazdach i niedogrzanym silniku. Trzy lata temu, gdy astra była kupowana - miała bliżej nieznany przebieg na liczniku, czyli było 125 i coś tam tys km. Gaz był zakładany od razu i dziś na liczniku jest prawie 270 tys. km. Po powrocie syna (tata...pożycz...) będzie wymieniany reduktor z Vega na nówkę Vega i jazda dalej... :D Wykonywany tylko standardowy serwis. W Twoim przypadku możliwa regulacja registrem w niewielkim zakresie, bo jeśli skręcisz, to będzie muł i dasz popalić zaworom. W drugą stronę - masz to, o czym dyskusja.
myśleć...też bym umiał!

ODPOWIEDZ