LPG samozapłon

porady i pomoce
Awatar użytkownika
witekk2

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2008, 14:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

LPG samozapłon

#1

Nieprzeczytany post autor: witekk2 »

Witam,
Mam Astrę 1.4 MPI 82 KM. W listopadzie założyłem instalację gazową. Przejechałem 18 tyś. km. Obecnie mam objaw taki, że jak gaszę silnik to silnik dostaje samozapłon. Na benzynie nie ma takiego zjawiska. Instalacja TOMASETTO, elektronika LECHO-VMAX, instalacja podciśnieniowa z pełną elektroniką. Zjawisko pojawiło się 2 tygodnie temu. Proszę o pomoc.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

witekk2,
witekk2 pisze:Zjawisko pojawiło się 2 tygodnie temu. Proszę o pomoc
Pomóc w tym przypadku może wizyta w serwisie, gdzie instalację zakładałeś. On-line skorygować się nie da. ;)
myśleć...też bym umiał!

Raku

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2008, 16:09
Imię: Michał
Auto: Astra GSI
Silnik: C20NE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Przysucha

#3

Nieprzeczytany post autor: Raku »

Dokładnie, tak jak napisał Dresat . Instalacja z listopada to sądze, że na gwarancji wiec jak coś sie popsuło to naprawią w serwisie ;)

Awatar użytkownika
witekk2

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2008, 14:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: witekk2 »

Byłem serwisie. Ustawiali instalację, ale dalej to samo.
Gazownik powiedział , że za dużo nagaru na tłokach i dlatego tak robi. Kazał mi pojeżdzić na paliwie z dodatkiem płynu do czyszczenia.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dresat »

witekk2,
witekk2 pisze:Gazownik powiedział , że za dużo nagaru na tłokach i dlatego tak robi. Kazał mi pojeżdzić na paliwie z dodatkiem płynu do czyszczenia.
Rozumiem, że gazownik wykręcił świece i takim przyrządem od gastroskopii żołądka zajrzał kolejno do komór spalania, aby ten nagar zobaczyć? Trochę nie te czasy i benzyny, aby mówić o nagarach powodujących samozapłon.
witekk2 pisze:Na benzynie nie ma takiego zjawiska.
Sam widzisz...gdyby na denkach tłoków był nagar, to i tu powodowałby samozapłon.
witekk2 pisze:Kazał mi pojeżdzić na paliwie z dodatkiem płynu do czyszczenia.
Taki płyn stosuje się do udrożnienia wtrysków, ale z tego, co wiem - nie do usuwania nagaru. A zauważ jeszcze jedno: lpg trudniej się zapala od benzyny, to skoro na benzynie samozapłonu nie ma, to jakim cudem miałby być od gazu? Jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi :D
myśleć...też bym umiał!

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

dresat ma racje jak mi gazownik wyregulowal to tez mialem samozaplon przy wylaczaniu . pomiar na sondzie wykazal zbyt bogata mieszanke .po ponownej regulacji objaw ustapil
marpas 1954

ODPOWIEDZ