Problem z obrotami na gazie.

porady i pomoce
Woojtass

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2008, 9:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białośliwie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Woojtass »

Witam
Podepne się pod temat.
Mam ten sam silnik co kolega x16xel i sekwencyjna instalacje. mam podobny problem gdyż obroty faluja mi tylko na gazie i tylko w 1 sytuacji. Gdy przesuwam się w korku puszczam sprzęgło, ruszam, obroty nie przekraczaja 2 tys., ponownie wciskam sprzęgło i obroty spadaja do 500, potem wzrastaja do 1100 i falując sie stabilizują. Wykluczam kable wn, świece i filtr powietrza bo są nowe. Instalacja w sumie też jest nowa bo zrobiłem na niej ok 4 tys. km. Co to może być?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Woojtass, Pozostaje sonda lambda i nieprecyzyjnie zestrojona mapa wtrysku gazu... :shock:
myśleć...też bym umiał!

Woojtass

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2008, 9:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białośliwie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Woojtass »

Na początku nie miałem tego problemu więc zestrojona chyba dobrze a co od sondy to na benzynie nie ma żadnego problemu a spalanie jest w normie

Firek

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Firek »

Napewno jest potrzeba regulacja instalacji gazowej, może nawet wymiana(regeneracja,czyszczenie) wtryskiwaczy. A jekie masz wtryski??

Woojtass

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2008, 9:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białośliwie
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Woojtass »

Mała poprawka: dzieje się tak również na benzynie więc mój temat ma miejsce gdzie indziej

LOKO

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2008, 10:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: LOKO »

zobacz dolot powietrza... moze gma gdzies pekla i powietrza dostaje sie do silnika przy okazji wymien filtr powietrza

Awatar użytkownika
dam9an

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2008, 11:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: dam9an »

Podepnę się pod temat:

Wczoraj zaobserwowałem falowanie obrotów na benie. Sprawa wygląda tak, że przy odpaleniu auta na benie obroty falują (600 do ok900obr) i jak nie przytrzymam trochę pedału gazu to nawet gaśnie. Po chwili sytuacja się poprawia i falowanie jest mniejsze. Po przełączeniu na gaz wszystko ok i przy wyłączaniu silnika po jeździe po przełączeniu na bene silnik normalnie trzyma 600obr i jest ok.

Wygląda na to jakby problem był przy chłodniejszym silniku.

Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale przy odpalaniu auta wciskam trochę pedał przyspieszenia

Dodam, ze instalacja ma przejechane 9500km a ok 8000km temu były wymieniane kable i świece...

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

witam,ja również podepne się pod temat ;)
od kilku dni mam problem z gazem a mianowicie po przełączeniu z benzyny na gaz falują obroty,auto gaśnie.po drugim odpaleniu jest ok,do dzisiaj...
odpaliłem jak zwykle,skrobie szybki,potem siadam do auta dodaje gazu,przełącza się na gaz noi lipa :/ gaśnie,raz,drugi,trzeci...w końcu pojechałem na benzynie,próbowałem po drodze przełączyć na gaz,to samo,falują obroty,auto słabe,....zaparkowałem pod sklepem,po 10 minutach odpalam,przełącza się na gaz noi wszystko git...
nie kumam o co tu chodzi,dodam że wymieniałem ostatnio filtr powietrza i zauważyłem że auto straciło na mocy(na gazie)kiedyś gaziarz mi powiedział że sonda lambda nie jest już najlepsza,może to to?aha,narazie dzieje się tak tylko na zimnym silniku
help ;)

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: dresat »

joseph 25,
joseph 25 pisze:zieje się tak tylko na zimnym silniku
Po prostu za wcześnie przełącza Ci się na gaz; czas skrobania szyb na pewno jest niewystarczający, aby uzyskać przynajmniej te 20st C. Jeśli w reduktorze masz czujnik temperatury cieczy, to w komputerku gazu trzeba wpisać przynajmniej 20stopni - ale to już u gazownika... :)

[ Dodano: 2009-02-15, 19:14 ]
joseph 25,
joseph 25 pisze:wymieniałem ostatnio filtr powietrza i zauważyłem że auto straciło na mocy(na gazie)
Tu wymagana drobna korekta, zwiększająca ilość gazu - nowy filtr powietrza przepuszcza go więcej.
myśleć...też bym umiał!

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

gaz przełącza sie na temperaturę,nieraz jest tak że dopiero po przejechaniu jakiegoś odcinka(wliczając skrobanie szyb)przełącza sie na gaz,ale faktycznie możliwe że coś się poprzestawiało w tym komputerku i za wcześnie przełącza na gaz a silnik jest jeszcze zimny,trzeba to sprawdzić ;)
dresat pisze:Tu wymagana drobna korekta, zwiększająca ilość gazu - nowy filtr powietrza przepuszcza go więcej.
to znaczy że powinien lepiej chodzić?

ODPOWIEDZ