Awaria LPG

porady i pomoce
Awatar użytkownika
MateushNH

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków Nowa - Huta
Kontakt:

Awaria LPG

#1

Nieprzeczytany post autor: MateushNH »

Witam!

Mam problem z gazem w mojej Astrze 1.8 16V 93-94r. Chodzi o to że na początku zaraz po odpaleniu autko elegancko przełączało się na gaz i śmigało. Teraz chodzi sobie chwilkę aż się troszku zagrzeje znowu chce dać na LPG i gaśnie. Przejadę się i potem chodzi. Wczoraj zaś brakło mi gazu i zatankowałem na stacji po drodze za 20zł. Normalnie za tą kwotę robię ok. 80km. Autko zrobiło 50 i zagasło. Potem zatankowałem za 40zł. i zrobiło 90km a powinno ok 130-150. Czyżby to był reduktor tak mi ktoś podpowiedział? Jestem umówiony z gazownikiem na jutro i wolałbym mieć jakąś wiedzę by nie dać się naciągnąć na koszty. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

MateushNH, O usterce reduktora można mówić, gdy przebieg instalacji sięga powyżej 80 tys. km. Napisz może, czy jest to instalacja II-giej generacji, z silniczkiem krokowym gazu na wężu, czy taką śrubę masz? Jeśli masz silniczek krokowy, to równie dobrze mogło się "pokićkać" w komputerku gazu, którego powinieneś mieć. 8)
myśleć...też bym umiał!

Awatar użytkownika
MateushNH

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków Nowa - Huta
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MateushNH »

DRESAT
Powiem Ci szczerze że nie wiem której generacji jest ta instalacja. Kupiłem Astrę już z gazem. Jest ona z 2002r. (data zakładania) jedyne co pisze w dokumentacji że to Lovato, i nie wiem co w niej było robione bo auto kupiłem w Gnieźnie a ja jestem z Krakowa.

ODPOWIEDZ