Gaśnie na gazie....

porady i pomoce
rajki

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2008, 14:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyn Szlachecki
Kontakt:

Gaśnie na gazie....

#1

Nieprzeczytany post autor: rajki »

Witam.

Posiadam astre F 1.6 8V z LPG. Ostatnio mam problem z gazem bo mi gaśnie auto. Dopóki silnik jest zimny wszystko jest ok pracuje idealnie, gdy temperatura osiągnie około 90 stopni przy zmianie biegu obroty momentalnie schodzą w dół i auto gaśnie. Najdziwniejsze jest to że raz jest dobrze a innym razem jak mu coś odbije to jest źle i np. w korku nie da się jechać na LPG bo gaśnie co chwila. Wymieniłem już silnik krokowy (od benzyny) i sondę lambda ale dalej jest to samo. Dodam, że na benzynie też obroty momentalnie spadają przy zmianie biegu, ale auto jakoś nie gaśnie.
Z góry dzięki za pomoc:)
POzdrawiam

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

rajki, Przyczyną mogłyby być świece i kable WN oraz filtr powietrza dawno nie wymieniane...zwłaszcza, że na bence masz podobnie. :shock:
myśleć...też bym umiał!

rajki

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2008, 14:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyn Szlachecki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rajki »

dresat pisze:rajki, Przyczyną mogłyby być świece i kable WN oraz filtr powietrza dawno nie wymieniane...zwłaszcza, że na bence masz podobnie. :shock:
Kable, świece i filtr nowe :) więc to raczej nie to...

grzesio333

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2008, 21:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: grzesio333 »

jesli jest to przy temp. 90 stopni to nie wiem ale jesli jest to ok 95/98 i wlancza Ci sie wentylatow. na chlodnicy to tak moze sie zdazac bo wentylator pobiera duza moc. Mialem tka w innym autku. pozatym czy masz Obrazek ktos na forum napisal ze mozna zdjasc ta rurke noi tez tak zrob i sprawdz.

ODPOWIEDZ