Wybuchy gas'u

porady i pomoce
Firek

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Firek »

Tbg
Wiec mam do ciebie prosbe napisz łaskawie jaki masz kod silnika, i wszystko bedzie proste. Ja korzystałem z twoich nie do końca pewnych info o pojemnosci i mocy i na tej podstawie podaje za producentem (konstruktorem)samochodów marki Opel, a nie mechanikiem, że do tego samochodu powinny iśc swiece jednoelektrodowe. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#22

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Co do Twojego postu, wiesz... Możesz pojeździć na 1 elektr. i na 2, zobaczysz że zmienisz zdanie ;)

Kod silnika... No dobra... A gdzie to szukac? :oops: :mrgreen:

Firek

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Firek »

kod silnika to początek jego numeru. A ja nie widze powodu aby zmieniac, chyba że będę miał nadmiar pieniedzy do wyrzucenia w błoto to mogę sobie i 4 elektrodowe kupic. Ale mniejsza z tym twoje pieniądze twoje auto. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. :P

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#24

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Ale ja swojego posta kierowałem do Pepik_83 głównie :P

Usunięty użytkownik 8779

#25

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

patrzyłem na świece jakie są teraz i są dwu elektrodowe więc w razie wymiany kupię takie same. Z tym, że one nie wyglądają znowu na takie bardzo zużyte. Znajomy mówił mi jeszcze, żebym sobie coś tam wykręcił (ach te moje fachowe sformułowania:) )z silniczka krokowego. I przeczyścił to może to pomóc. Nie wiem dokładnie o co chodzi (mówił coś o jakiejś kulce czy czymś tam) więc ewentualnie go poproszę o pomoc. Pytanie czy coś takiego również jest prawdopodobne?

Firek

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Firek »

No myslę że nie koniecznie, najpierw zmień świeczki i przewody, lub jeśli masz zespolona cewke typu DIS, bezposredni na świecach to tam zmienia się takie gumki.

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#27

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Jeśli się boisz o świece to zmień same przewody bo coś musi być powodem "dziwnego" zachowania auta Twojego, a wątpię żeby to były SAME przewody, chodź może...

W takim razie zacznij od kabli wysokiego napięcia.

Firek

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Firek »

Pepik
Przy kłopotach tego typu nie wymienia sie pojedyńczo elementów układu. Zmień świece i przewody na raz, bo inaczej twoja naprawa jeśli da rezultat to na krótko, lub wcale. :m

[ Dodano: 2008-12-25, 09:47 ]
Wiesz nie chodzi tu tylko o ich zuzycie na elektrodach, moze byc gdzieś uszkodzona porcelanka i tam własnie wystepuje przebicie, a co za tym idzie wypadanie zapłonu i strzały, prychania itp :D

Usunięty użytkownik 8779

#29

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

no póki co to nie wymieniłem tych świec i przewodów. Krucho z kasą i na dodatek jeszcze święta, brak czasu i wogóle. Ale dziś się wziąłem za "Gwiazdeczkę" i wykręciłem silniczek krokowy od benzyny. Był cały zasyfiony więc go wyczyściłem wraz z gniazdem gdzie się go wkłada. Później krótka przejażdżka no i wydaje się, że jej przeszło. Dokładnie będę wiedział jak się przejadę gdzieś dalej. Silnik sie może rozrusza, bo praktycznie od świąt stoi w garażu, a w użyciu mam drugą "pierdołę". :)

[ Dodano: 2009-01-12, 19:33 ]
no i chyba się nie obejdzie bez wymiany świec i kabli.... niestety... . Z powrotem zaczyna mi szarpać "gwiazdeczką". Mam tylko pytanie ile takie przewody mogą kosztować? Patrzyłem na allegro, ale nie znalazłem do astry g. I jakiej firmy najlepiej kupić świece i kable?

[ Dodano: 2009-01-31, 20:28 ]
dzisiaj sobie wymieniłem świece no i po krótkiej przejażdżce jest wszystko w jak najlepszym porządku. Skończyło się szarpanie i nawet problemy ze spadającymi obrotami (a z nimi miałem największy problem). Mam nadzieję, że teraz już tak zostanie :)

Awatar użytkownika
climber84

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: climber84 »

Witam!
Mam podobne problemy z moją Astą 1,4. Gaz wybucha przy ruszaniu i przy niskich obrotach. Powiedzcie proszę jakie kupić kable i jakie świece.
Silnik: C14SE
Czy muszą być jakieś specjalne świece i kable do gazu??

ODPOWIEDZ